×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

GADA IZGĀŠANĀS. Mikroekonomika ar makroizgāšanos (6)

Finanšu ministre Dana Reizniece OzolaFinanšu ministre Dana Reizniece Ozola

Foto - LETA

Ieplānoto mikrouzņēmumu ēras beigšanu izgāza paši lēmēji valdībā un Saeimā. Jo likumā bija noteikts, kad un ko nevajag, bet nebija pateikts, ko tā vietā vajag. Krīzes laika risinājumu uzņēmējdarbības veicināšanai izmantoja lieluzņēmumi, lai izvairītos no darbaspēka nodokļiem. To pierāda skaitļi – 3201 jeb trešdaļa no tiem, kas šogad pārreģistrējās uz mikrouzņēmumu nodokļa režīmu, nāk no vispārējā nodokļu režīma. Taisnā sašutumā valdība un deputāti no vanniņas ar ūdeni izlēja arī bērnu – tos amatniekus, individuālos komersantus, kuriem šis režīms nozīmēja biznesa dzīvotspēju.

Tagad arī Dana Reizniece-Ozola atzīst savas ministrijas kļūdu, ka jālabo “iepriekš pieņemta laba ideja sliktā izpildījumā”. Izgāšanās bija arī iecerētais minimālais sociālais nodrošinājums pusalgu saņēmējiem. Jo nepanāktu viņu sociālā stāvokļa uzlabošanos, bet gluži otrādi – laupītu to pusslodzes vai trešdaļslodzes darbu, kāds nu katram ir. Labi, ka brāķi apturēja.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Re kā raksta:
  ” Šī valsts varas nostādne, ko ir sagatavojusi VID un izvirzījusi caur ministriju likumā, lai kontrolētu Latvijas pilsoņu ienākumus un līdzekļu sūtīšanu saviem piederīgajiem, pēc būtības ir negodīga attieksme, ja neteikt, ka zemiska, pazemojoša. Kā mēdz teikt, ideja izrauta no likumdošanas konteksta.
  Ja ir valstiski svarīgi regulēt un kontrolēt jebkurus mūsu pilsoņu ienākumus no ražošanas – no algas, no procentiem, no prēmijas, no honorāriem, visus aizdevumus, ko dāsni “aizdod” deputāti, ministri u.c. amatpersonas, dāvinājumus, sūtījumus tuviniekiem no ārzemju algām un jebkuru naudas kustību no viena maciņa otrā, būtu jāizstrādā atsevišķs vienots likums un jāapliek katru naudas vienību ar papildus nodokli, neatkarīgi no tā vai no tā ir samaksāti ienākuma nodokli vai nav – ar dubulto nodokli.
  Ja to nevar darīt, tad šī pakaļdzīšanās ārzemju tautiešu ienākumiem ārzemēs un mēģinājums viņu sūtījumus aplikt ar nodokli vai vienkārši piespiest tuviniekus deklarēt (ar kādu nolūku?). Zinot, ka tautas vairākums šādas deklarācijas nepratīs vai un/vai neiesniegs, var lēst, ka ienākumu deklarēšana domāta, lai vienalga kādā veidā, caur soda naudu iekasētu slēptu nodokli, kas vērtējama kā augstākā mēra cinisms, atšķirīga attieksme, kas nav pieļaujams un neatbilst Satversmei.
  VIDam ir jāpajautā, kad un kādā veidā VIDs ir izsekojis visām privātbūvēm, pilīm un mājām pilsētās un piepilsētās, pat lauku apvidos, vai no šiem ienākumiem, kas ieguldītu būvēs, ir nomaksāti nodokļi dubultā apmērā vai vismaz vienu reizi un vai šie ienākumi tika savlaicīgi deklarēti?
  Šeit vajadzētu apkopot normatīvo bāzi par šādu nodokļu deklarāciju pieprasīšanas un sodīšanas likumību, par teroru ar draudiem aplikt ar nodokli un turpināt cīņu, citādi mūs VIDs turpinās pazemot un piesmiet”.

 2. Var gan gānīties gan komentāros, gan vadībaS spicē. Kas tad iesāka – ar bardaku IENĀKUMU sistēmā un haosu nodokļos. To, ka nodokļi tiek iekASĒTI ar uzviju, ari 2017. gada budžets sadzīts laikus un pat EIROPU apmierinošs, par to ne vārda. Vispār valstī kaut kāda kārpiņu un skapju sērga – žurnālistiem nav par ko raKSTĪT un uzceļ politiskā ilgtermiņa līmenī. Nu – lūk te tad arī tie neuzticēšanās %, lai gan nekādas krīzees nav, viss faktiski pieug, bet prese un kAKTIŅI grābstās ap smieklīgiem sīkumiem, absolūti neanalizējot ekonomikas un fAKTISKI labklājības īsto stāvokli. Negods!

  • Var jau būt, var jau būt – tikai gribētos dzirdēt kādus svētīgus vārdus – kaut : TAGAD PIE TĒJAS VARAM BĒRT TREŠO KAROTĪTI CUKURA…( tiem kuri to nezin – par trešo cukurfabriku Latvijā )
   Žurnālisti un pilsoņi uz to mudina, bet varnešiem: tikai vienam skapis, otram šahs, trešajam kaut kādas problēmas rada žurnālisti ar Grigules ”vajāšanu” par cītīgu ZZS partijas nostādni ceļā uz Maskavu caur SC balstu…

 3. Ne jau tikai fin.ministre vainiiga pie notikusjaa,bet visi 99 paareejie nelgas!

 4. Kāpēc viņa vēl joprojām nav atlaista???? un tādi āžī sēž valdībā un imitē darbību….

 5. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  kā dziesmiņā no labas krievu filmas ” Brilijanta roka” -A нам все равно – Bet mums vienalga…
  Tikai ar augstprātīgu piezīmi – NU UN …

Draugiem Facebook Twitter Google+