Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
6. maijs, 2014
Drukāt

“Gada jaunais autovadītājs – 2014”

CSDD publicitātes fotoCSDD publicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina 16 – 18 gadus vecus jauniešus pieteikties konkursam “Gada jaunais autovadītājs”. Dalībnieku reģistrācija interneta vietnē 
www.gadaautovaditajs.lv.

Pieaugot traģisku ceļu satiksmes negadījumu skaitam jauniešu vidū, šoreiz konkursa pusfinālu praktiskie uzdevumi būs īpaši pielāgoti tam, lai veicinātu jauniešos izpratni par braukšanas ātrumu un apstāšanās ceļa garumu, kā arī operatīvu rīcību avārijas situācijās. Praktiski pārbaudīts bremzēšanas ceļš un apdzēstas liesmas imitēta auto negadījuma vietā jauniešiem būs noderīgas prasmes visai dzīvei.

“Jauni autovadītāji jūtas pārliecināti par savu braukšanas prasmi, tādēļ konkurss “Gada jaunais autovadītājs” ir lieliska iespēja to pierādīt visai pasaulei – drošā vidē, pieredzējušu instruktoru klātbūtnē, izvairoties no liekām nepatikšanām uz ceļa,” skaidro konkursa idejas autors, TV raidījumu “Zebra” un “Ātruma cilts” veidotājs Pauls Timrots.

Dalībai konkursā ir tikai trīs nosacījumi:

* vecums 16 – 18 gadi;

* jābūt braukšanas mācību atļaujai jeb tā sauktajām baltajām tiesībām (vai mopēda vadītāja apliecībai);

* jāzina ceļu satiksmes noteikumi un jābūt pamatiemaņām auto vadīšanā.

Dalība konkursā ir bez maksas – projekts tiek finansēts no OCTA prēmijām.

Konkursa dalībnieki, kuri veiksmīgi atbildēs uz 1. kārtas jautājumiem interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv, varēs izvēlēties sev piemērotu pusfināla norises vietu un laiku. Šogad tās ir četras pilsētas:

* Valmiera – 5. jūlijs,

* Ventspils – 10. augusts,

* Jēkabpils – 17. augusts,

* Rīga – 28. septembris.

Katrai pusfināla kārtai kvalificējas 30 labāko rezultātu īpašnieki, kuri turpina cīņu, pierādot savas braukšanas iemaņas.

Katra pusfināla pirmo astoņu vietu ieguvēji 5. oktobrī startēs lielajā finālā Biķernieku trasē Rīgā, kur līdzās titula “Gada jaunais autovadītājs” cienīgiem uzdevumiem sagaidāmi dažādi patīkami pārsteigumi, tostarp balvas no veikala “X-Sports” un citiem pasākuma atbalstītājiem. Kopējais balvu fonds šogad pārsniedz EUR 1000.

Kopš 2010. gada konkursā “Gada jaunais autovadītājs” piedalījušies vairāk nekā 6000 jauniešu no visas Latvijas. Konkursa pusfināli notikuši 12 dažādās Latvijas pilsētās.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (5)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+