Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
6. maijs, 2014
Drukāt

“Gada jaunais autovadītājs – 2014”

CSDD publicitātes fotoCSDD publicitātes foto

Ceļu satiksmes drošības direkcija aicina 16 – 18 gadus vecus jauniešus pieteikties konkursam “Gada jaunais autovadītājs”. Dalībnieku reģistrācija interneta vietnē 
www.gadaautovaditajs.lv.

Pieaugot traģisku ceļu satiksmes negadījumu skaitam jauniešu vidū, šoreiz konkursa pusfinālu praktiskie uzdevumi būs īpaši pielāgoti tam, lai veicinātu jauniešos izpratni par braukšanas ātrumu un apstāšanās ceļa garumu, kā arī operatīvu rīcību avārijas situācijās. Praktiski pārbaudīts bremzēšanas ceļš un apdzēstas liesmas imitēta auto negadījuma vietā jauniešiem būs noderīgas prasmes visai dzīvei.

“Jauni autovadītāji jūtas pārliecināti par savu braukšanas prasmi, tādēļ konkurss “Gada jaunais autovadītājs” ir lieliska iespēja to pierādīt visai pasaulei – drošā vidē, pieredzējušu instruktoru klātbūtnē, izvairoties no liekām nepatikšanām uz ceļa,” skaidro konkursa idejas autors, TV raidījumu “Zebra” un “Ātruma cilts” veidotājs Pauls Timrots.

Dalībai konkursā ir tikai trīs nosacījumi:

* vecums 16 – 18 gadi;

* jābūt braukšanas mācību atļaujai jeb tā sauktajām baltajām tiesībām (vai mopēda vadītāja apliecībai);

* jāzina ceļu satiksmes noteikumi un jābūt pamatiemaņām auto vadīšanā.

Dalība konkursā ir bez maksas – projekts tiek finansēts no OCTA prēmijām.

Konkursa dalībnieki, kuri veiksmīgi atbildēs uz 1. kārtas jautājumiem interneta vietnē www.gadaautovaditajs.lv, varēs izvēlēties sev piemērotu pusfināla norises vietu un laiku. Šogad tās ir četras pilsētas:

* Valmiera – 5. jūlijs,

* Ventspils – 10. augusts,

* Jēkabpils – 17. augusts,

* Rīga – 28. septembris.

Katrai pusfināla kārtai kvalificējas 30 labāko rezultātu īpašnieki, kuri turpina cīņu, pierādot savas braukšanas iemaņas.

Katra pusfināla pirmo astoņu vietu ieguvēji 5. oktobrī startēs lielajā finālā Biķernieku trasē Rīgā, kur līdzās titula “Gada jaunais autovadītājs” cienīgiem uzdevumiem sagaidāmi dažādi patīkami pārsteigumi, tostarp balvas no veikala “X-Sports” un citiem pasākuma atbalstītājiem. Kopējais balvu fonds šogad pārsniedz EUR 1000.

Kopš 2010. gada konkursā “Gada jaunais autovadītājs” piedalījušies vairāk nekā 6000 jauniešu no visas Latvijas. Konkursa pusfināli notikuši 12 dažādās Latvijas pilsētās.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+