×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. janvāris, 2017
Drukāt

Gada joks. Skapis seko ministram. “Tas ir mans skapis, un viņš man iet līdzi” (6)

Attēls no Dzintara Rasnača facebook.com kontaAttēls no Dzintara Rasnača facebook.com konta

"Selfiju" ministrs. Citi politiķi sociālos tīklus izmanto galvenokārt diskusijām ar vēlētājiem vai aģitācijas izplatīšanai, bet tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs savus draugus un sekotājus teju ik dienas aplaimo ar jaunām bildēm. Tostarp arī ar privātās dzīves ainiņām, izpelnoties gan apbrīnotāju uzslavas, gan sarkasmu par paštīksmināšanos.

Skapis ir tā nelaimīgā mēbele, kas biežāk nekā citas nokļūst dažādās anekdotēs un karikatūrās, piemēram, kā vieta, kur patvērumu meklē intīmā brīdī pieķerts mīļākais. Simboliski ir arī latviešu valodā izmantotie teicieni par “skeletu skapī” (kādu slēptu nejauku biogrāfijas faktu, kura atklāšanās draud ar skandālu) un “iznākšanu no skapja” (netradicionālas seksuālas orientācijas atklāšana). Bet par jauniem “skapja jokiem” modernajā folklorā šogad parūpējās tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

“Tas ir mans skapis, un viņš man iet līdzi,” paziņoja Nacionālās apvienības politiķis, kad atklājās, ka viņš izmantojis ministrijas transportu šīs mēbeles pārvešanai uz savas līgavas dzīvokli. Rasnačs arī aizbildinājās, ka tā bijusi “ārkārtas situācija” un “katrai normālai sievietei pašai ir pilns skapis ar drēbēm, un vīrietim nav kur savas likt”.

Lai gan iepriekšminētie citāti paši varētu pretendēt uz pilnvērtīgu joku statusu, asprāšiem ar to nebija gana, un interneta sociālajos tīklos sākās jautras diskusijas, piemēram, apspriežot, kas īsti stāv aiz “ārkārtas” apstākļiem – maksātnespējas administratori vai Stambulas konvencijas parakstīšanā ieinteresētie “genderisti”. Nevarēja nepamanīt, ka ar īpašu azartu joku izplatīšanā iesaistās tieši Nacionālās apvienības ideoloģiskie pretinieki.

Daži varbūt patiesi cerēja, ka ar skapi izdosies gāzt ministru, tomēr šīs gaidas nepiepildījās. Ministru prezidents Māris Kučinskis gan norādīja, ka “Rasnačs ir sniedzis sliktu piemēru citiem valsts pārvaldē strādājošajiem”, tomēr vairāk par bargu skatienu vainīgais nesaņēma.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    kad prāts tālāk par skapi nesniedzas…

  2. Un rabarberi??

  3. Un rabarberu??

  4. Nesaskatu neviena joka pazīmes.

Draugiem Facebook Twitter Google+