×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. jūnijs, 2012
Drukāt

Gada jubileju jauniešu centrs “Kaņieris” sagaida ar lepnumu


kanieris_8

Viena no pilsētu kopienu veidošanas iespējām ir jauniešu iesaistīšana visdažādākajos procesos, kas notiek to dzīvesvietu tuvumā. Par lielisku piemēru tam, ka šāds piegājiens darbojas, kļuvis Rīgas jauniešu centra “Kaņieris” pirmais darba gads. Ideju par šāda centra izveidi rīdzinieki smēlušies Stokholmā. 


Jauniešu centrs “Kaņieris” izveidots Centrālās Baltijas jūras reģiona INTERREG projekta “Youth Space” ietvaros, ko kopīgi realizē Rīgas pilsēta ar partneriem no Tallinas un Stokholmas.

“Šā gada laikā jaunieši ir bijuši pārsteidzoši, iedvesmojoši, radoša dulluma pilni un mirdzoši,” atzīst centra vadītāja Sandra Biseniece. “Jaunieši ir lojāli, gudri un arī ļoti aizņemti un apņēmīgi. Šā gada laikā esmu no viņiem mācījusies ļoti daudz un ar lielām cerībām raugos uz Latvijas simtgadi. Jauniešos ir spēks!” ir pārliecināta S. Biseniece.

Kopš pērnā maija jauniešu centrā bijusi visnotaļ aktīva rosība – realizētas gan neformālās izglītības apmācību programmas, gan vietēja un starptautiska mēroga pasākumi, veidojot centru par atbalsta un starta punktu jauniešu daudzveidīgo interešu un ideju īstenošanai. Jaunieši no Rīgas, Tallinas un Stokholmas pusotra gada laikā ir piedalījušies trīs radošajos forumos Rīgā, Tallinā un Stokholmā – katrā 90 jaunieši, neformālās mācīšanās ceļā apgūstot dejas, drāmas, tradicionālās un modernās mākslas izpausmes veidus, cirku, rokdarbus, multimedijus un citas radošas prasmes.

Noslēdzošais posms šīm apmācībām būs festivāls Rīgā šā gada 18. augustā, kad norisināsies Rīgas, Tallinas un Stokholmas jauniešu izveidots festivāls “Art Space 2012”.

“Jauniešu centrā “Kaņieris” jaunieši aktīvi izmanto sniegtās iespējas īstenot dažādas aktivitātes, gūt atbalstu savu ideju īstenošanai, meklēt sadarbības partnerus un rast domubiedrus. Pateicoties centra iekļaujošajai videi, ir izveidojusies aktīva sadarbība starp pašām jaunatnes organizācijām, kā arī mērķtiecīgs dialogs ar pašvaldību,” uzsver projekta autors Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldes jaunatnes nodaļas (IKSD) vadītājs Dmitrijs Zverevs.

Centra vadītāja tikmēr norāda, ka radošo ideju īstenošanai nepieciešamo līdzekļu esot pietiekami daudz, tādēļ galvenais – strādāt, lai ar tiem sasniegtu vēl vairāk jauniešus un jaunatnes nevalstiskās organizācijas Rīgā.

 

“Patiesībā mēs vēlamies, lai veidotos arī jaunas organizācijas,” uzsver S. Biseniece. “Šā projekta ietvaros šogad esam atbalstījuši Rīgas jaunatnes organizācijas ar īpašu kapacitātes veicināšanas programmu. Jaunatnes organizācijām vienmēr noder praktiskas zināšanas un finansiāls atbalsts sapņu īstenošanai. Pie šī nodrošinājuma arī rūpīgi strādājam,” tā S. Biseniece.

 

Lai izprastu jauniešu organizāciju vajadzības, “Kaņieris” veic arī pētniecisku darbu, meklējot optimālās šī nevalstiskā sektora rosināšanas iespējas. Sandra Biseniece uzsver – ja tiktu definēta neformālās izglītības nozīme jaunieša izaugsmē, iekļaujot to arī nacionālā līmeņa plānošanas dokumentos, tas būtu liels atbalsts veiksmīgai Eiropas Savienības līdzekļu piesaistei.

Tikmēr Rīgas pašvaldība ir gatava veidot šādus jauniešu centrus arī citos galvaspilsētas rajonos. “Drīzumā IKSD sāks darbu pie Rīgas jaunatnes politikas stratēģijas izstrādes 2013. – 2017. gadam. “Kaņiera” pieredze tiks iestrādāta dokumentā, lielu uzmanību tajā veltot tieši jauniešu konkurētspējas veicināšanai,” apliecina D. Zverevs.

 

Uzziņa

Jauniešu centra aktivitātes:

pirmā gada laikā “Kaņiera” telpās ir noticis 341 pasākums;

kopš projekta sākuma 6354 apmeklējumi;

pašlaik “Kaņierī” sadarbojas 27 organizācijas, projektus sākušas vēl piecas organizācijas.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.2
Alūksne +23.2
Daugavpils +22
Saldus +23
Liepāja +18.1
Jelgava +23
Ventspils +14.7
Limbaži +21
Madona +23
Rēzekne +22
Draugiem Facebook Twitter Google+