×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Gada karstie punkti

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijā nākamgad divi galvenie sporta notikumi būs pasaules čempionāts kamaniņu sportā februārī Siguldā un Eiropas basketbola vīriešu čempionāta D grupas turnīrs septembrī Rīgā.

Starptautisko sporta sacensību hierarhijas pirmajā trijniekā ir vasaras un ziemas olimpiskās spēles, kā arī Pasaules kausa izcīņa futbolā. Gads, kuram ardievas teiksim rītvakar, mums dāvāja divas no šīm sacensībām, īpašu prieku sagādājot ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, kur vicečempiona titulu izcīnīja gan Martins Dukurs skeletonā, gan Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga bobsleja četriniekā, pa divām bronzas medaļām – kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, pa vienai – viņu komandas biedri stafetē Elīza Tīruma un Mārtiņš Rubenis. Pētījumu kompānijas TNS dati liecina, ka vismaz vienu TV pārraidi no Sočiem noskatījušies 83,2 procenti jeb 1,63 miljoni Latvijas iedzīvotāju.

Nākamais gads mūs tā vairs nelutinās, jo galvenais sporta notikums ir hierarhijā tikai ceturtais – pasaules čempionāts vieglatlētikā no 22. līdz 30 augustam Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Ķīna ir tālu, tādēļ atkal vajadzēs sēsties pie televizora. Toties klātienē varēsim vērot gan pasaules čempionātu kamaniņu sportā 14. un 15. februārī Siguldas ledus trasē, gan Eiropas basketbola čempionāta D grupas turnīru no 5. līdz 10. septembrim “Arēnā Rīga”. Siguldā gaida ierodamies kamaniņu braucējus no vairākiem desmitiem valstu, Rīgā mūsu basketbola vīru izlasei pretī stāsies Beļģijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas valstsvienības. Četras spēcīgākās dosies uz izslēgšanas spēlēm no 12. līdz 20. septembrim Francijā, bet kamanu medaļas pasniegs turpat Siguldā. Jācer – arī trases saimniekiem.

Pašmāju sacensību smagsvariem pieskaitāms arī “Lattelecom” Rīgas maratons 17. maijā un Vienības velobrauciens 6. septembrī Siguldā. Tā kā piedalīties ļauts arī ikvienam no mums, riteņbraucēju daudzums droši vien atkal būs rakstāms ar četru zīmju skaitli, skrējēju – ar piecām zīmēm.

Vēl daži karstie punkti, kuros nākamgad derētu pievērst uzmanību Latvijas sportistiem. No 19. janvāra līdz 1. februārim – gada pirmais tenisa “Grand Slam” turnīrs Austrālijā. No 23. februāra līdz 8. martam – pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā Vācijā. No 9. līdz 18. aprīlim – Eiropas čempionāts svarcelšanā Gruzijā. No 1. līdz 17. maijam – pasaules hokeja čempionāts Čehijā. No 11. līdz 28. jūnijam – Eiropas dāmu basketbola čempionāts Ungārijā un Rumānijā. No 12. līdz 28. jūnijam – Eiropas pirmās olimpiskās spēles Azerbaidžānā. No 26. jūnija līdz 5. jūlijam – pasaules čempionāts pludmales volejbolā Nīderlandē. No 21. līdz 25. jūlijam – pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā Beļģijā. 1. novembrī – Ņujorkas maratons ASV.

Sarakstu varētu papildināt ar vēl daudziem sporta notikumiem, par kuriem nākamajā gadā ziņosim “Latvijas Avīzē”. Tādēļ palieciet kopā ar mums. Lai veicas!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+