Mobilā versija
+19.2°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
17. decembris, 2015
Drukāt

Gada labākā dokumentālā filma “Ručs un Norie” izdota DVD formātā

Ruch_un_Norie_DVD_3

Atsaucoties uz lielo skatītāju interesi un pieprasījumu, filmu studija “Deviņi” izdevusi Ināras Kolmanes dokumentālo filmu “Ručs un Norie” DVD formātā. Kritiķu atzītais un publikas iemīlētais stāsts par suitu sievas Ruča un japāņu studentes Norie aizkustinošo draudzību kļuva par gada godalgotāko filmu un ieguva četras nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvas – labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma, labākā pilnmetrāžas dokumentālās filmas režisore, labākā scenārija autore, labākais dokumentālās filmas operators un vēl divas nominācijas – labākais skaņu režisors un labākā montāžas režisore.

“Ir daudzi cilvēki, kuri filmu kinoteātros nāk skatīties atkārtoti pat trīs reizes, vedot savus draugus un vecmāmiņas. Tāpēc filmu DVD formātā izlēmām izdot tieši tagad kā dāvanu skatītājiem, lai svētkos vairotu sirsnību, draudzību, ticību labajam, īstas emocijas un mīlestību pret Latviju. Tāpēc radošā grupa un filmu studija “Deviņi” nolēmusi filmas DVD dāvināt vairākiem bērnunamiem Latvijā,” saka režisore Ināra Kolmane.

Šī filma ir ieguvusi kinokritiķu daudz pozitīvas atzinības un sirsnīgas skatītāju atsauksmes. To dēvē par šī gada lielāko latviešu dokumentālā kino notikumu, cilvēcības un jēgas dopingu, Latvijas kino hitu, min kā vienu no 10 iemesliem, kas ļauj noticēt Latvijas nākotnei.

Filma “Ručs un Norie” ir stāsts par divu pasauļu satikšanos – jauna japāniete Norie antropoloģijas studiju gaitā nonāk pie vecas suitu sievas, kuru draugi sauc par Ruču. Valodu nezināšana nav šķērslis dvēseļu radniecībai, un šķietami vienkāršais stāsts iegūst dziļu un aizkustinošu dimensiju – Ručs turpmāk uztrauksies par katru zemestrīci Japānā, bet Norie savā dzimtenē iet uz futbola spēli latviešu tautastērpā un kopā ar draugiem sauc: “Sarauj, Latvija!”

Filmas DVD no decembra vidus būs pieejama tirdzniecības vietās Latvijā – tirdzniecības centros, grāmatnīcās, ierakstu veikalos, degvielas uzpildes stacijās “Statoil” un citur. DVD tulkots arī angļu un krievu valodā.

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 8821. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+