Ekonomika
Bizness

Gada labākā preču zīme pasaulei – “Abavas dārzi”0

Par aizvadītā gada labāko preču zīmi pasaulei atzīta Mārtiņa Barkāna reģistrētā ģimenes vīna darītavas preču zīme “Abavas”, savukārt par labāko preču zīmi Latvijai – videi draudzīgs uzņēmums SIA “Labie koki”.

„Esam patiesi gandarīti, ka mums ir izdevies šo iniciatīvu izveidot par Latvijas mēroga gadskārtēju apbalvojumu. Šogad konkurss izceļas ar lielu preču zīmju īpašnieku aktivitāti – dalībai konkursā ir pieteiktas simts preču zīmes, kas ir lielākais skaits pēdējo trīs gadu laikā,” atzīmē Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis. Viņš norādīja, ka preču zīmes aizsardzība nav tikai prestiža jautājums, bet arī drošības balsts nākotnes izaugsmei, „preču zīmes reģistrācija ir nepieciešama visiem tālredzīgiem uzņēmējiem, kuri vēlas ilglaicīgi darboties gan vietējā, gan starptautiskajā tirgū. Attīstiet savas preču zīmes arī turpmāk un piesakieties konkursam nākamgad!”

Patentu valdes simpātiju balvu nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” saņēma Latvijas Republikas Kultūras ministrija par reģistrēto preču zīmi “LATVIJA 100. ES ESMU LATVIJA”, kas kļūs par šī vēsturiskā laika liecību, apvienojot Latvijas valsts simtgadei radītos un veltītos darbus.

Savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera savu simpātiju balvu piešķīra AS “Latvijas Maiznieks” par reģistrēto preču zīmi “ĪSTENĀ” – preču zīmi, kas ir cieši saistīta ar mūsu tautas vērtībām, nacionālo lepnumu un tradīcijām.

Speciālbalvas saviem favorītiem nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” šogad piešķīra arī Latvijas Dizaineru savienība – dizainerei Evai Brodai-Bērziņai par radīto preču zīmi “PICA RĪGA”.

Konkursā piedalījās preču zīmes, kas saistītas ar komercpakalpojumiem, tirdzniecību, sociālajiem un individuālajiem pakalpojumiem.

Galerijas nosaukums

Laureātu diplomus nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei 2017” saņēma AS “Cēsu alus” par viegli alkoholiskā dzēriena preču zīmi “VINITTO” un Latvijā bāzētā čartera aviokompānija SIA “SmartLynx Airlines” par pērn reģistrēto preču zīmi “SMARTLYNX”. Laureātu diplomus nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai 2017” saņēma SIA “Baltic Dairy Farm” un Latvijas Organiskās sintēzes institūts.

LA.lv