×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Pētījums: Gada laikā alga pieaugusi 30% darbinieku

Foto - Fotolia.comFoto - Fotolia.com

Situācija darba tirgū turpina uzlaboties, vienmērīgi pieaugot strādājošo atalgojumam, noskaidrots interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” februārī veiktajā atalgojuma pētījumā, kura rezultāti publicēti žurnāla “Kapitāls” aprīļa numurā.

Pētījumā var iepazīties ar Latvijā strādājošo vidējo atalgojuma līmeni 162 amatu pozīcijās, kas sagrupētas 20 kategorijās. Gandrīz 30% aptaujāto darba alga pēdējā gada laikā ir palielinājusies, liecina apkopotā informācija par reālajām algām šogad janvārī mazos, vidējos un lielos uzņēmumos.

Pētījuma rezultāti liecina, ka papildus mēneša algai saņemto bonusu vidū populārākie ir veselības apdrošināšana, apmaksātas mobilā tālruņa sarunas un internets, naudas prēmijas, kā arī profesionālās apmācības un komandas saliedēšanas pasākumi. Taču vairāk nekā piektdaļa aptaujāto atzinusi, ka līdz ar mēneša algu nesaņem nekādus papildus labumus.

“Šādu atalgojuma pētījumu veicām pirmo reizi, un plānojam to darīt ik gadus. Tajā atspoguļotas reālās algas, ietverot arī iespējamo ēnu ekonomikas faktoru, jo respondentu skaits bija liels un aptauja – anonīma. Saskaņā ar pētījuma rezultātiem, lielākās algas saņem uzņēmuma vidējā un augstākā līmeņa vadība, finanšu speciālisti, IT speciālisti, projektu vadītāji, pārdošanas speciālisti. Taču viszemākajā atalgojuma kategorijā joprojām ir apkalpojošajā sfērā, veselības aprūpē, izglītības un lauksaimniecības nozarē, kā arī sākuma amata pozīcijas ieņemošie darbinieki. Prognozējot situāciju 2014. gadā algas pieaugums, tāpat kā 2013. gadā, arī 2014. gadā saglabāsies neliels – vidēji 5%, bet atsevišķiem amatiem, kuri ir pieprasītāki darba tirgū – 10% un vairāk,” atklāj “CV-Online Latvia” biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Juris Kabakovs, kurš vada žurnāla “Kapitāls” izdevēju “Izdevniecība IKK”, uzsver, ka ne tikai darba devējiem ir svarīgi būt informētiem par situāciju darba tirgū: “Arī darba ņēmējiem, iepazīstoties ar pētījumu, ir iespēja novērtēt, vai viņu darbs tiek adekvāti atalgots. Tādējādi veicinām informācijas apmaiņu, kas palīdzēs risināt ne vien atalgojuma, bet arī citus personāla vadības jautājumus.”

Latvijas personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga domā, ka darba devēji, palielinot atalgojumu, ir piesardzīgi, lai tas atkārtoti nebūtu jāsamazina: “Nav noslēpums, ka darbinieku motivācija strauji krītas, saņemot ziņu par kāda atalgojuma elementa samazināšanos, turpretim, palielinoties atalgojumam, ne vienmēr strauji palielinās darba ražīgums.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+