×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. marts, 2016
Drukāt

Gada laikā savāktas divas trešdaļas Kopdzīves likuma pieņemšanai nepieciešamo parakstu (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Gada laikā par iniciatīvu Latvijā apstiprināt Kopdzīves likumu parakstījušies nedaudz vairāk kā 6670 cilvēku, liecina portālā “manabalss.lv” pieejamā informācija.

Saeimā iniciatīvu varēs iesniegt, kad parakstu skaits sasniegs 10 000.

Iniciatīvas pieteicējs ir partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce. Viņš aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Piedāvātais likumprojekts paredz izdarīt izvēli, kādu jau izdarījis vairums Rietumu valstu, tostarp Igaunija, uzsvēra Pūce.

Lai sāktu iniciatīvu, 100 Latvijā pazīstamas personas ir parakstījušas aicinājumu atbalstīt Kopdzīves likuma pieņemšanu. Šo personu vidū ir gan sportisti un kultūras nozares pārstāvji, gan zinātnes un politikas jomas pārstāvji.

Aicinājumā teikts, ka divu pieaugušu cilvēku kopdzīves reģistrēšana nodrošinātu līdztiesību visiem sabiedrības locekļiem, izrādot cieņu pret viņu dzīves ceļu, neatkarīgi no tā, vai tie ir pretējā dzimuma vai viendzimuma pāri. Aicinājuma autori norāda, ka, ļaujot diviem pilngadīgiem cilvēkiem reģistrēt attiecības juridiski, netiks grautas ģimenes vērtības un nepasliktināsies demogrāfiskā situācija. “Mums ir jāpārstāj baidīties no draudiem, kuri patiesībā nemaz neeksistē,” uzsvērts iniciatīvā.

Sagatavotais likumprojekts paredz nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas dos tiem atbilstošas civilas un administratīvas tiesības, nodrošinot laulātiem un nelaulātiem pāriem līdztiesību.

Pieņemot Kopdzīves likumu, Latvija atzīs katra cilvēka tiesības uz savu personisko ceļu uz laimi, teikts iniciatīvā. Rezultātā tiks nodrošināta līdztiesība starp laulātiem un nelaulātiem pāriem, kopā dzīvojošas pilngadīgas personas spēs atrisināt daudzās juridiskās problēmas, ko rada pašreizējās tiesiskās sistēmas nepilnības, tostarp nodrošinās nelaulātu pāru tiesības uz valsts aizsardzību, aizsargās ārpus laulības dzimušus bērnus un piešķirs dažāda veida ģimenēm līdzīgas tiesības attiecībās ar valsti.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Pedālistu likums arvien vēl tiek virzīts?

  2. Citās Eiropas valstīs nav jāiet pat pie notāra,nav jāmksā par to ne cents.Aizejat divatā uz pilsētas domi un pie attiecīgā lodziņa pasakat-“Tagad,lūdzu,pierakstiet,ka mēs abi oficiāli dzīvojam kopā.”Un viss notiek.

  3. tas ir idiotisms! Atbildēt

    ko? vai ir jārada juridiska sprauga, llai apietu Satversmē ierakstīto laulības nojēgumu? Tas ir idiotisms, noliegt divu indivīdu pienākumu pret valsti! ši projekta pamatjēga ir: mums ir tikai tiesības, par pienākumu mēs nospļaujamies

  4. Visums un cilvēka muļķība ir bezgalīgi lielumi. Par to pirmo viņš gan vēl neesot tik pārlicināts, apm. tā teicis Einšteins.

  5. ................... Atbildēt

    ja vienam defekts, kura dēļ otrs negrib reģistrēt laulību, vai vajag

  6. Tas nav labi…daudzi Latvijas viirieshi jau tagad ir bezatbildiigi..uztaisa beernu un, kad saak iet pagruuti, pazuud taalees zilajaas…

Draugiem Facebook Twitter Google+