Ekonomika
Īpašums

Gada laikā sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos augusi par 4%0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Sērijveida dzīvokļu cena Rīgas mikrorajonos šā gada janvārī, salīdzinot ar 2018.gada janvāri, palielinājusies par 4%, liecina jaunākais Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) tirgus cenu indikators.

Sekundārajā tirgū piedāvātajiem dzīvokļiem Rīgas centrā cena palielinājusies par 8%, bet Rīgas rajonā tā ir palielinājusies par 5%.

Dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā cena gada laikā samazinājās par 3%, bet mikrorajonos gada laikā cena palielinājās par 4%.

Rīgas rajonā jauno projektu cena samazinājās par 13%, savukārt Jūrmalā cena palielinājusies par 7%.

Saskaņā ar nekustamā īpašuma uzņēmumu sniegto informāciju šā gada janvārī vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem jaunajos projektos Rīgas centrā bija 2540 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 1403 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 1000 eiro par kvadrātmetru, Jūrmalā – 2890 eiro par kvadrātmetru.

Vidējā piedāvājuma cena dzīvokļiem sekundārajā tirgū Rīgas centrā bija 1493 eiro par kvadrātmetru, Rīgas mikrorajonos – 801 eiro par kvadrātmetru, Rīgas rajonā – 545 eiro par kvadrātmetru.

Saistītie raksti

Vidējā piedāvājuma cena privātmājām Rīgas mikrorajonos janvārī bija bija 1200 eiro par kvadrātmetru (salīdzinājumā ar 2018.gada janvāri palielinājusies par 2%), Rīgas rajonā – 894 eiro par kvadrātmetru (samazinājusies par 3%), Jūrmalā – 1316 eiro par kvadrātmetru (palielinājusies par 1%).

Šā gada janvārī cenu indikators tika izveidots, pamatojoties uz monitoringa rezultātiem par reāli notikušajiem darījumiem, ko nodrošināja nekustamo īpašumu kompānijas “Ober Haus”, “Latio” un “Balsts”. Analizējot analītikas nodaļu sniegto informāciju, tiek noteikts vidējais statistiskais rādītājs katrā segmentā.

LA.lv