×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Gada laikā uz dzīvi ārvalstīs oficiāli pārcēlušies 14 450 iedzīvotāji

lidosta_izlidosana2

Pagājušajā gadā uz pastāvīgu dzīvi ārzemēs oficiāli pārcēlušies 14 450 Latvijas valstspiederīgie, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja PMLP sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs, lielākā daļa no tiem, kuri pērn reģistrējuši Iedzīvotāju reģistrā savu jauno dzīvesvietu ārzemēs, izvēlējušies pārcelties uz Lielbritāniju un Īriju, kur reģistrēta vairāk nekā puse visu pērn izbraukušo. Nereti par savu dzīvesvietu Latvijas pilsoņi un nepilsoņi izvēlējušies arī eksotiskākas valstis, to skaitā Maķedoniju, Ganu, Jordāniju, Irāku u.c.

Oficiāli Iedzīvotāju reģistrā patlaban ir iekļautas ziņas par 72 292 Latvijas valstspiederīgajiem, kuri kā savu pastāvīgo dzīvesvietu norādījuši adresi ārzemēs.

Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra likumu personai, ja tā uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, ir pienākums paziņot PMLP par savu un savu nepilngadīgo bērnu dzīvesvietas adresi ārvalstī. To var izdarīt, iesniedzot PMLP iesniegumu par adreses reģistrēšanu ārzemēs vai apmeklējot interneta portālu “www.latvija.lv” un izmantojot PMLP piedāvāto e-pakalpojumu “Iesniegums par dzīvesvietas reģistrēšanu ārvalstīs”. Šis e-pakalpojums ir pieejams lietotājiem gan ar drošā elektroniskā paraksta viedkarti, gan arī ar internetbanku autentifikācijas līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+