×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

“Gada lielģimene 2013” – Ozolu ģimene no Jelgavas

Foto-LETAFoto-LETA

11.maijā, sagaidot Starptautisko ģimenes un Mātes dienu, Rīgas Zooloģiskajā dārzā norisinājās Lielo ģimeņu diena, kurā “Gada lielģimenes 2013” titulu ieguva jelgavnieku Ozolu ģimene, kas ir astotā bērniņa gaidībās, aģentūru LETA informēja pasākuma organizatori.

“Mēs esam patiesi pārsteigti par balvu, jo nupat bijām uzzinājuši, ka esam nominēti titulam. Lai arī šodien neesam pilnā sastāvā, šī mums bija iespēja atbraukt uz Zooloģisko dārzu. Šī balva palīdzēs mums īstenot senu sapni – iegādāties klavieres, jo bērni šī instrumenta spēli apgūst mūzikas skolā. Izglītošanās mums ir ļoti svarīga,” stāsta Ozolu ģimene.

Pieteicējs Jānis Krasts Ozolu ģimeni raksturo kā jauku, aktīvu, optimistisku: “Ģimene ir atpazīstama, jo piedalās visos iespējamos pasākumos, turklāt gandrīz visi bērni piedalās dažnedažādos pulciņos – mūzikā, tautas dejās, sportā. Savukārt mamma Baiba ir ieguvusi balvu “Sieviete Latvijai 2012” nominācijā “Sievietei par ģimenes turpināšanu”, darbojas Jelgavas kristīgajā māmiņu klubā, dzied katoļu draudzes korī. Abi ar vīru darbojas kustībā “Laulāto tikšanās” un vada saderināto kursus topošajām ģimenēm.”

Ar “Bigbank” atbalstu pasākumā piedalījās vairāk nekā 150 daudzbērnu ģimenes no visas Latvijas.

“Mūsu mērķis ir godināt kuplās ģimenes, kā arī parādīt iedvesmojošu paraugu citiem, cik daudz mums ir lielisku un saliedētu ģimeņu, kas ar smaidu paveic šķietami neiespējamo, paspējot gan aprūpēt savu kuplo saimi, gan arī palīdzēt plašākai sabiedrībai. Iepazīstot 31 saņemto pieteikumu, komisija šogad bija jo īpaši grūtas izvēles priekšā – visas ģimenes ir godam pelnījušas titulu, tāpēc esam apņēmības pilni šo tradīciju turpināt arī nākamgad,” uzsver “Bigbank” vadītājs Latvijā Pāvels Gilodo.

Titulam “Gada lielģimene 2013” un 500 latu balvai līdz maijam varēja nominēt ikvienu saliedētu, darbu mīlošu un aktīvu Latvijas ģimeni, kurā aug trīs un vairāk bērnu. Titula ieguvēju noteica komisija, kurā darbojas Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētājs, Lielo ģimeņu dienas patronese un “Bigbank” pārstāvji.

Paralēli izsludinātajā eseju konkursā “Es un mana ģimene”, kurā daudzbērnu ģimenes aicinātas dalīties savos stāstos, saņemtas 46 esejas, un komisijas noteiktie uzvarētāji ir: Rasa Ozoliņa – grupā bērniem līdz 7 gadu vecumam, Kristīne Fridrihsberga – 8 līdz 13 gadu vecuma grupā, Aleksandra Šabanoviča – 14-18gadīgo jauniešu grupā, Marita Lieģe – pieaugušo grupā.

“Bigbank” Lielo ģimeņu diena Latvijā norisinājās jau septīto gadu, savukārt goda titulu “Gada lielģimene 2013” piešķīra ceturto reizi. 2012.gadā goda titulu ieguva piecu bērnu Vietnieku ģimene no Vecumniekiem.

Ģimenes dienas pasākumi notika vienlaicīgi Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+