×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Gada lielība: ES, NATO, OECD… Kur vēl vajag iestāties? (7)

Foto LETAFoto LETA

Gada nogalē atskatāmies uz dažādiem notikumiem Latvijas dzīvē – par ko jāpriecājas, par ko jākaunas, ar ko jālepojas un ko labāk būtu aizmirst.

Latvija 1. jūlijā iesniedza dokumentu Francijas Ārlietu ministrijai par pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), tādējādi kļūstot par pilntiesīgu šīs organizācijas 35. dalībvalsti.

Iestāšanās sarunu process ilga trīs gadus, un šajā laikā Ārlietu ministrija un Ekonomikas ministrija informēja sabiedrību par ieguvumiem, Latvijai kļūstot par OECD dalībnieci. Tika solīts, ka uzlabošoties valsts pārvaldes kvalitāte, valsts kļūšot pievilcīgāka investoriem un labvēlīgāka uzņēmējiem, tikšot veicināta Latvijas atpazīstamība, būšot pozitīva ietekme uz starptautiskajiem kredītreitingiem…

Šogad Latvija OECD iemaksāja 1,4 miljonus eiro, bet turpmāk ik gadu būs jāmaksā 2,7 miljoni eiro liela biedru nauda. Iestāšanās sarunu laikā organizācijā jau ir iemaksāti 8,7 miljoni eiro.
Pēc iestāšanās OECD sabiedrībā izskanēja arī ironiskas atziņas, ka vairs nav nozīmīgu starptautisku organizāciju, kur Latvija varētu vēl iestāties, un līdz ar to vairs nav dižu mērķu, uz ko tiekties, jo, piemēram, lai iestātos NATO, Eiropas Savienībā un citās organizācijās, mūsu valstij bija jāveic daudzi svarīgi “mājasdarbi”.

Ārlietu ministrija gan norāda, ka Latvijai neesot pašmērķa iestāties vēl kādā starptautiskā organizācijā. Mērķis nākamgad un tuvākajos gados esot “sekot līdzi starptautisko daudzpusējo vienošanos attīstībai”. Latvija varētu piedalīties šajā procesā, “tādējādi veicinot tautsaimniecības attīstību un gūstot lielāku politisko un ekonomisko ietekmi”.


Visu 2016. gada Latvijas notikumu apskatu lasi “Latvijas avīzes” 30. decembra numurā vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Iesaku pievērst vairāk uzmanības iekšlietām un sakārtot valsti. Pirmais būtu latviskot skolas. Pēc tam — oligarhu un zagļu izskaušana no valsts struktūrām…

  2. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

    Vēl tikai jāiestājas NB – nabagu biedrībā.

  3. vēl tikai govs pļekā jāiekāpj

Draugiem Facebook Twitter Google+