×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. decembris, 2013
Drukāt

Gada notikums mediju jomā – ažiotāža ap sabiedrisko mediju

Foto- LETA. Piesaistīti starptautiskie eksperti palīdz LTV vadītājam Ivaram Beltem (otrais no kreisās) un LR vadītājam Jānim Siksnim (no labās) skaidrot sabiedrībai, kāpēc nepieciešams spēcīgs sabiedriskais medijs.Foto- LETA. Piesaistīti starptautiskie eksperti palīdz LTV vadītājam Ivaram Beltem (otrais no kreisās) un LR vadītājam Jānim Siksnim (no labās) skaidrot sabiedrībai, kāpēc nepieciešams spēcīgs sabiedriskais medijs.

2013.gads mediju jomā iesākās ar NEPLP prezentētiem vērienīgiem plāniem izveidot jaunu zīmolu “Latvijas sabiedriskais medijs”, apvienojot Latvijas Radio un Latvijas Televīziju (LTV). Tiesa, šī ideja ir nogūlusi amatpersonu atvilktnēs, jo vairāku gadu gaitā tapinātajai mediju apvienošanas koncepcijai atradās krietns skaits kritiķu ne vien politiķu, bet arī mediju praktiķu vidū.

Par spīti negūtajam atbalstam janvārī prezentētajai koncepcijai, kā arī šogad piedzīvotajai ažiotāžai saistībā ar jaunās LTV valdes izvēles procesu, NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants uzskata, ka šogad tomēr ir izdevies panākt būtiskus uzlabojumus sabiedriskajos medijos. Galvenais panākums esot LTV satura kvalitātes augšana.

„Kā parādījis šis gads, LTV ir izvēlēta spēcīga valde, kas pēc ilgstošiem stagnācijas gadiem ir spējusi LTV atgriezt jaunu dzīvību. LTV atgriežas augsti profesionāli žurnālisti, būtiski attīstās LTV ziņu dienesta darbs, skatītāji novērtē jaunus analītiskos un diskusiju raidījumus. Šīs pārmaiņas sekmē cilvēku uzticību sabiedriskajiem medijiem Latvijā,” portālam „LA.lv” pauž A.Dimants.

NEPLP šogad esot arī izdevies panākt gandrīz divarpus miljonu eiro piešķīrumu LTV un Latvijas Radio attīstībai 2014.gadā, kā jaunumus attīstot šogad atklāto sabiedriskā medija interneta platformu ‘lsm.lv’’ un jauniešiem domāto „Latvijas Radio 5”, uzsver A.Dimants.
NEPLP vadītājs tāpat atzīmē, ka šogad izstrādātas un iesniegtas Saeimai piecas būtiskas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma grozījumu paketes, kā arī tika izsludināts konkurss komerctelevīzijām par sabiedriskā pasūtījuma daļas piešķiršanu bezmaksas virszemes apraidē.

Kā zināms, konkursā uzvarēja „Rīga TV 24’’, „Re:TV” un „OTV”. Konkurss bija nepieciešams sakarā ar divu Latvijā skatītu TV komerciālo kanālu- LNT un TV3 – pārsteidzošo lēmumu ar Jauno gadu aiziet no bezmaksas apraides. Zīmīgi, ka vēl gada sākumā NEPLP pārstāvji tieši MTG grupai piederošos kanālus minēja kā sabiedriskās televīzijas lielākos konkurentus, kas ir ”veiksmīgi uztaustījuši sabiedrības interesi par ziņām”.

Kā sabiedriskais medijs, tā MTG grupa jaunajā 2014.gadā sola oriģināla, latviešu valodā veidota satura īpatsvara palielinājumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+