×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Gada notikumu liecinieces

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Tradīcijas turpinot, “Lauku Avīzes” izdevniecība laidusi klajā divas gadu gaitā lasītāju pārbaudi izturējušas grāmatas: “Latvijas Avīzes Mednieka gadagrāmatu 2014” un “Latvijas Avīzes Makšķernieka gadagrāmatu 2014”.

Un kā katru gadu pie kliņģera tika pulcināti autori un grāmatu veidotāji. Tiesa, šoreiz pie viena galda sēdās gan mednieki, gan makšķernieki, jo bieži vien vīri pieprot abas šīs lietas, viņus vieno daba un rūpes par mežu un ūdeņu iemītniekiem. Nē, atšķirības arī ir, jo makšķernieks, kad nav izvilcis zivi, stāsta, ka tā bijusi milzīgi liela un tāpēc norāvusies, bet mednieks aizšāvis garām tikai tāpēc, ka zvērs bijis dikti maziņš.

Šāda tikšanās ir ļoti vērtīga, jo sarunās tiek skartas aktuālās problēmas, izkristalizējas tēmas nākamā gada izdevumiem. Visiem patika Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja Jāņa Ozoliņa izteiktā atziņa, ka mūsdienās šāda veida gadagrāmata vairs nevar kalpot kā rokasgrāmata vai mācību grāmata, tā paliks kā gada un tā laika liecība. Arī pēc gadiem būs interesanti palasīt un atcerēties, kāda togad bija ziema, cik dziļš bija sniegs, vai biezā ledus dēļ neslāpa zivis. Un kā vēstures grāmatā varēsim lasīt par cilvēkiem, kuri togad tika pie trofejām vai plūca laurus starptautiskās makšķerēšanas sacensībās.

Gadagrāmatu sastādītājs, mednieks un makšķernieks Aldis Sāvičs vēlēja, lai jaunās gadagrāmatas atrod savus lasītājus, lai mednieki un makšķernieki sameklē savu grāmatu, izlasa un noglabā – vecumdienās būs interesanti pārlasīt.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.5
Alūksne +12.3
Daugavpils +18.4
Saldus +12.8
Liepāja +15.8
Jelgava +14
Ventspils +13.3
Limbaži +13
Madona +17.6
Rēzekne +17.1
Draugiem Facebook Twitter Google+