Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
16. maijs, 2014
Drukāt

Gada pirmajā ceturksnī eksports audzis par 2,3%, imports sarucis par 2,6%

AS "Limbažu piens"

Latvija šā gada pirmajā ceturksnī eksportējusi preces 2,4 miljardu eiro apmērā, kas salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni ir par 53,3 miljoniem eiro jeb 2,3% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.

Savukārt preces importētas 2,9 miljardu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem trim mēnešiem, ir par 77 miljoniem eiro jeb 2,6% mazāk.

Līdz ar to Latvijas ārējās tirdzniecības bilance pirmajā ceturksnī ir nedaudz uzlabojusies – eksporta īpatsvars kopējā ārējās tirdzniecības apjomā sasniedzis 44,9%. Salīdzinājumam 2013. gada pirmajā ceturksnī tie bija attiecīgi 43,7%.

Izslēdzot cenu izmaiņu ietekmi, šogad pirmajā ceturksnī eksporta apjoms salīdzināmajās cenās pieauga par 3,6%, bet importa apjoms samazinājās par 2,2%.

2014. gada pirmajā ceturksnī vislielāko preču apjomu – gandrīz divas piektdaļas no eksporta kopapjoma – izveda uzņēmumi, kuru galvenā pamatnodarbošanās ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. Salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni šo uzņēmumu eksports tomēr samazinājās par 8,7 miljoniem eiro jeb 0,9%. Apstrādes rūpniecības uzņēmumu eksports samazinājās par 91,4 miljoniem eiro jeb 9,3%.

Būtiski pieauga transporta un glabāšanas nozares uzņēmumu eksports – par 14,4 miljoniem eiro jeb 21,8%, kā arī būvniecības nozares – par 4,1 miljonu eiro jeb 22,2%.

Arī importā vislielāko preču apjomu – gandrīz trīs piektdaļas no importa kopapjoma –  ieveda uzņēmumi, kuru galvenā pamatnodarbošanās ir vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība.Tomēr, salīdzinot ar 2013. gada pirmo ceturksni, šo uzņēmumu importēto preču apjoms samazinājās par 53,2 miljoniem eiro jeb 3,1%.

Atbilstoši preču gala patēriņam sagrupētie ārējās tirdzniecības statistikas dati rāda, ka gada pirmajos trīs mēnešos salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo ceturksni kapitālpreču eksports ir nedaudz palielinājies – par 0,6%, bet imports savukārt samazinājies par 12,9%. Šo preču īpatsvars eksportā bija 10,7%, bet importā – 11,4%. Kapitālpreces veido pamatlīdzekļi, izejvielas un citi materiāli, kas paredzēti tālākai pārstrādei.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+