Kultūra
Literatūra

Gada tumšākajā laikā – Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa 16

Publicitātes attēls

Katru gadu novembrī Latvijas bibliotēkās notiek Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa, kad vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa notiek no 13.–19. novembrim un pirmdiena, 13. novembris, ir Lielā lasīšanas diena. Katru gadu nedēļas ietvaros tiek aktualizēta kāda tēma, šogad tā ir Ziemeļu salas.

Šogad lasīšanai tiek piedāvātas trīs grāmatas: Mauri Kunnas “Bagātību sala”, Marijas Turtšaninovas “Marēsi. Sarkanā klostera hronikas” un Ullas Lēnas Lundbergas “Ledus”.

Zīmīgs datums – 14. novembris, šajā dienā aprit 110 gadu jubileja zviedru rakstniecei Astridai Lindgrēnei, kuras literāro varoni Pepiju pazīst gan lieli, gan mazi lasītāji visā pasaulē.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi – Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta vadītāji vēlas, lai projektā piedalās pēc iespējas vairāk bibliotēku. Un vai šādu – viena fragmenta kopā lasīšanu dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās nevarētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu?

Visi Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi ir bez maksas. Vienīgais, kas nepieciešams ir radošums, izdoma un vēlme piedalīties projektā.

LA.lv