Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
6. maijs, 2015
Drukāt

Gada vidū četriem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem atvērs Ķīnas eksporta tirgu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

2015.gada vidū četriem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem tiks atvērts Ķīnas eksporta tirgus, aģentūru BNS informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

To otrdien, 5.maijā, tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, apliecināja Ķīnas Vispārējās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas administrācijas ministrs Žī Šupings (Zhi Shuping). Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadība tikšanās laikā arī apliecināja, ka desmit Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi var sākt eksportēt savu piena produkciju uz šo valsti.

Dūklavs uzsvera, ka pēc Šupinga vizītes Latvijā 2014.gada vasarā, kuras laikā viņš tikās ar ZM un Pārtikas veterinārā dienesta speciālistiem, kā arī apmeklēja vairākus pārtikas uzņēmumus, Šuping guva labu priekšstatu par Latvijas pārtikas ražošanas nozari, kas kļuva par iemeslu ciešai un konstruktīvai sadarbībai starp abu valstu kompetentajām pārtikas uzraudzības iestādēm.

“Otrdienas sarunās Ķīnas kolēģi mums apliecināja, ka no šā gada jūnija, kad tiks pabeigts atzīšanas process, Ķīnas tirgū būs gaidīti arī Latvijā ražotie zivju produkti. Ar Šupingu un Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadību mēs arī vienojāmies, ka jautājumus par Latviju interesējošo pārējo pārtikas produktu atzīšanu eksportam uz šo valsti Ķīnas atbildīgās institūcijas izskatīs prioritārā kārtībā,” norādīja zemkopības ministrs.

Jau vēstīts, ka Dūklavs no 4. līdz 7.maijam devies vizītē uz Ķīnu, lai ar Ķīnas atbildīgo institūciju augsta ranga amatpersonām pārrunātu iespējas palielināt Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas eksportu uz Ķīnu. Kopā ar zemkopības ministru Ķīnu vizītē apmeklē arī Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Tāpat vēstīts, ka 2015.gada aprīļa beigās Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija savā mājaslapā publicēja desmit Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ir atļauts eksportēt uz Ķīnu vairāku veidu piena produktus, piemēram, sierus, piena pulveri, krējumu un saldējumu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+