×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Gada vidū četriem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem atvērs Ķīnas eksporta tirgu

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

2015.gada vidū četriem Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem tiks atvērts Ķīnas eksporta tirgus, aģentūru BNS informēja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā.

To otrdien, 5.maijā, tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, apliecināja Ķīnas Vispārējās kvalitātes uzraudzības, pārbaudes un karantīnas administrācijas ministrs Žī Šupings (Zhi Shuping). Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadība tikšanās laikā arī apliecināja, ka desmit Latvijas piena pārstrādes uzņēmumi var sākt eksportēt savu piena produkciju uz šo valsti.

Dūklavs uzsvera, ka pēc Šupinga vizītes Latvijā 2014.gada vasarā, kuras laikā viņš tikās ar ZM un Pārtikas veterinārā dienesta speciālistiem, kā arī apmeklēja vairākus pārtikas uzņēmumus, Šuping guva labu priekšstatu par Latvijas pārtikas ražošanas nozari, kas kļuva par iemeslu ciešai un konstruktīvai sadarbībai starp abu valstu kompetentajām pārtikas uzraudzības iestādēm.

“Otrdienas sarunās Ķīnas kolēģi mums apliecināja, ka no šā gada jūnija, kad tiks pabeigts atzīšanas process, Ķīnas tirgū būs gaidīti arī Latvijā ražotie zivju produkti. Ar Šupingu un Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācijas vadību mēs arī vienojāmies, ka jautājumus par Latviju interesējošo pārējo pārtikas produktu atzīšanu eksportam uz šo valsti Ķīnas atbildīgās institūcijas izskatīs prioritārā kārtībā,” norādīja zemkopības ministrs.

Jau vēstīts, ka Dūklavs no 4. līdz 7.maijam devies vizītē uz Ķīnu, lai ar Ķīnas atbildīgo institūciju augsta ranga amatpersonām pārrunātu iespējas palielināt Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas eksportu uz Ķīnu. Kopā ar zemkopības ministru Ķīnu vizītē apmeklē arī Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Tāpat vēstīts, ka 2015.gada aprīļa beigās Ķīnas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija savā mājaslapā publicēja desmit Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ir atļauts eksportēt uz Ķīnu vairāku veidu piena produktus, piemēram, sierus, piena pulveri, krējumu un saldējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+