×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Gada zivs līderis – 81,8 kg sams

gada_sams_122

“LA” konkursa par Latvijas ūdeņos ar legāliem makšķerēšanas rīkiem izvilkto lielāko zivi uzvarētāji saņems makšķerēšanas un tūrisma inventāru.

 

Kopš jūlija vidus par “Latvijas Avīzes” (“LA”) konkursa “Gada zivs” līderi izvirzījies 81,8 kg smagais sams. Pagaidām ilūkstiešu Voldemāra Līvmaņa un Oļega Krasovska Daugavā starp Nīcgali un Jersiku izvilktais loms palicis nepārspēts, taču līdz gada beigām prasmīgiem copmaņiem vēl var gadīties kāds izcils eksemplārs. “LA” konkursa par Latvijas ūdeņos ar legāliem makšķerēšanas rīkiem izvilkto lielāko zivi uzvarētāji saņems makšķerēšanas un tūrisma inventāra ražošanas kompānijas “Salmo” 150, 100 un 50 latu dāvanu kartes. Ir vērts pacensties!

Gada zivij jau pieteikta 5,8 kg salate, 1,65 kg asaris, 0,47 kg rotans, 3,95 kg plaudis, 1,12 kg plekste. Konkursā tiek vērtētas arī nelielas, pat dažus desmitus gramus smagas zivis, taču tām jāpretendē uz Latvijas rekordu. Šā gada “Makšķernieka gadagrāmatā” izcilāko zivju tabulā ir aizpildītas tikai nedaudz vairāk par 40 ailītēm, lai gan Latvijas ūdeņos dzīvo pāri par 70 zivju sugu. Rekords līdz šim nav reģistrēts, piemēram, plicim, reņģei, auslejai, pavīķim. Gan jau kāds ir izvilcis arī paliju, repsi, spāri, kazi, akmeņgrauzi.

Pērn konkursa galveno balvu saņēma valmierietis Arnis Auniņš par Burtnieku ezerā noķerto 102 cm garo un 21,64 kg smago savvaļas karpu. Otrajā vietā ierindojās Ventspils copmanis Jānis Vētra par Ventā izvilkto 5,11 kg vēdzeli, trešo godalgu saņēma Ainārs 
Reinis par Rūjas upē nospiningoto 1,75 kg ālantu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+