×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. februāris, 2014
Drukāt

Makšķernieku konkurss noslēdzies, vērtīgas balvas saņemtas 


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Izveidot žilbinošu karjeru, vinnēt automašīnu, sastapt gudru un skaistu sievieti, izvilkt lielu zivi – tie ir tikai daži no īstu veču mērķiem, un jāsaka, ka bieži vien tie arī īstenojas. Domāju, ka tas lielā mērā attiecināms arī uz a/s “Lauku Avīze” rīkoto konkursu “Latvijas gada lielākā zivs 2013”. Konkurss noslēdzies, balvas sadalītas, un copes vīri dodas pretī jauniem varoņdarbiem un rekordiem.

Šajā konkursā triumfēja un galveno balvu ieguva Igors Skurjats, kurš kādā mākoņainā un krietni vējainā aprīļa dienā no Daugavas tumšajām, palu ūdeņu saduļķotajām dzelmēm izvilināja 15,150 kilogramu smagu platpieri. Lai gan platpieri barojas ar augu barību, šis eksemplārs bija iekārojis “Barkley” ēdamgumiju. Igors nolēma zivi pieteikt konkursam, un izvēle izrādījās pareiza – viņš ne tikai ieguva mēneša balvu par lielāko zivi, bet arī kļuva par konkursa uzvarētāju, un viņa loms iekļuva “Latvijas Avīzes” zivju rekordu tabulā.

Nedaudz mazāk nervus kutinošu copes dienu jūlija pēdējā dienā piedzīvoja Juris Kaminskis, kurš Daugavā makšķerēja brekšus. Dienas lielāko adrenalīna devu sagādāja 748 gramus smaga zivs. Pēc rūpīgas zivs apskates laimīgais makšķernieks secināja, ka viņa mestās makšķeres ēsmu iekārojis plicis. Arī šī zivs kļuva par rekordu tabulas pirmrekordu un ierindoja Juri konkursa godpilnajā otrajā vietā.

Atpūsties no šofera ikdienas un nogurdinošo kilometru virtenes kādā nedaudz lietainā, bet siltā novembra vakarā, draugu aicināts, uz Ventu devās arī Normunds Pērkums. Vīri bija iecerējuši pacīnīties ar vēdzelēm, kuras, ūdeņiem atdziestot, pirmsnārsta periodā bija kļuvušas īpaši rijīgas un nesmādēja ne mazas zivtiņas, ne zivju filejas gabaliņus, par īpašu kārumu uzskatot treknus naktstārpus, kurus siltajos un mitrajos rudens vakaros salasīt nebija nekādu problēmu. Copmaņi sameta gruntenes, paši sildījās pie omulīgi sprakšķošā ugunskura un gaidīja copi, bet Normunda makšķeru zvaniņi ietiepīgi klusēja. Uz veiksmīgāko draugu, kuriem jau bija pieteikušās pāris kilogramnieces, dzēlībām Normunds vēsā mierā atbildēja: “Man būs lielā!” Un bija arī. Zvaniņš īsi notrinkšķēja, nošūpojās un palika mierīgs. Normunds, iededzis pieres lukturīti, to uzmanīgi vēroja un, kad kustība atkārtojās vēlreiz, īsi piecirta. Galā bija kaut kas liels. Makšķernieks metru pa metram vadīja zivi pretī uztveramajam tīkliņam, un pēc neilga laika tajā visā savā maskēšanās tērpa lāsumainajā krāšņumā jau spārdījās prāva rudens plēsoņa. Interesants bija fakts, ka rīma bija ierijusi divus ar naktstārpiem aprīkotus āķus. Svari rādīja 2,8 kilogramus, draugi – skaudīgas sejas. Ugunskurs šķita divkārt siltāks un tēja – divtik gardāka. Rudens loms ierindoja Normundu konkursa augstajā trešajā vietā.

Kādā oktobra piektdienas pēcpusdienā garo ceļu no Rīgas uz Miķeļbāku ar domu paelpot spirgto jūras gaisu un bagātināt ģimenes ēdienkarti ar kādu biezu un gardu buti mēroja Aivars Štrāls. Valdošie jūras vēji piedzen sīkbūtnes tuvu krastam, un barības meklējumos tām seko bušu bari. Biezās ar ikriem pilnās butes ir īsta delikatese, pēc tām tīko makšķernieki no visas Latvijas. Aivaram paveicās, viņa gruntenes ēsmu – sulīgu un smaržīgu garneli – iekāroja akmeņplekste (āte) 1,120 kilogramu vērtē. Aivars kļuva par ceturto konkursa laureātu.

Dāvināšanas prieks esot dubultprieks, jo tas ir tīkams gan dāvinātājam, gan arī dāvanas saņēmējam. Konkursa rīkotāju un makšķernieku vārdā gribu pateikt lielu jo lielu paldies konkursa atbal-stītājiem un ilggadējiem sponsoriem, makšķerēšanas inventāra un piederumu tirdzniecības flagmanim SIA “SALMO”. Pārbaudot dāvanu karšu saturu, konkursa laureātu acīs iemirdzējās patiess prieks, un kā nu ne – kopējais balvu fonds bija gandrīz 1000 eiro vērts.

2013. gads aizgājis vēsturē. A/s “Lauku Avīze” zivju rekordu vēsturē ierakstīti divi pirmrekordi. Konkurss noslēdzies, lai dzīvo konkurss! Ieklausoties makšķernieku vēlmēs turpināt cīņu ar tur lejā mītošo lielo, nezināmo, pateicoties mūsu dāsno atbalstītāju SIA “SALMO” apņēmībai turpināt atbalstīt veiksmīgākos makšķerniekus, a/s “Lauku Avīze” izsludina jaunu konkursu “Latvijas gada zivs 2014”. Vairāk un regulāra informācija: www.la.lv/cope/.

Gaidīsim makšķernieku atsaucību, konkursa pieteikumus, un, kas zina, makšķerniek, varbūt tieši tava noķertā zivs dos iespēju palielināt tava inventāra vērtību par pārsimts eiro!

copetabs

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +9.2
Alūksne +5.6
Daugavpils +8.0
Saldus +7.2
Liepāja +5.4
Jelgava +7.6
Ventspils +7.0
Limbaži +9
Madona +7.9
Rēzekne +7.4
Draugiem Facebook Twitter Google+