×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Gads līdz vēlēšanām. Vai latviskie spēki atkaros Rīgas atslēgas? (41)

Simboliskā Rīgas atslēga un Rīgas domes Goda viesu grāmata..Simboliskā Rīgas atslēga un Rīgas domes Goda viesu grāmata..

Foto - LETA

Tieši pēc gada – 3. jūnijā – Latvijā notiks pilsētas domes un novada domes vēlēšanas, kurās uz nākamo četru gadu termiņu būs jāievēl deviņu republikas pilsētu un 110 novadu domju deputāti. Priekšvēlēšanu aģitācijas periods sāksies jau pēc astoņiem mēnešiem 3. februārī.

Politiķu viena no iekārotākajām pašvaldībām ir Rīga. Pēc budžeta apjoma, pēc iedzīvotāju skaita Rīga ir īpaša, kā teic politiķi – valsts valstī. Turklāt tā ir valsts galvaspilsēta. Vai pašreizējam domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam kāds spēs atkarot Rīgas atslēgas? Uzdevums ir grūts, jo “Saskaņas centra”/”Gods kalpot Rīgai” koalīcija 2013. gadā ieguva 58,54% vēlētāju balsu, Nacionālā apvienība – tikai 17,86 %, bet “Vienotība” – 14,13%. Pārējās partijas domē netika. “Latvijas Avīzes” redakcijā uz sarunu ielūdzām labējo partiju pārstāvjus, kuri spētu uzņemties cīņu par varu galvaspilsētā. Par to, vai viņi grib un var iegūt Rīgas atslēgas, diskutē Rīgas domes deputāts Olafs Pulks no “Vienotības”, deputāte Baiba Broka no Nacionālās apvienības un Armands Krauze – ZZS priekšsēdētājs, Saeimas deputāts.

“Vienotības” pārstāvis atzīst, ka pašreizējās domes vadības darbā grib kritizēt nesaimnieciskumu, dažādas koruptīvas rīcības. Domē opozīcijai grūti arī ko panākt. “Ušakovs ir kā mazais Putins miniatūrā, tikai ne Maskavā, bet Rīgā. Ir viena taisnība – tā, kas viņa taisnība, pārējiem nav balsstiesību,” saka Olafs Pulks. “Nokrāsoja skolu? Atklāja bērnu spēļlaukumu? Ušakovs ir klāt kā nagla! Tās, protams, ir vajadzīgas lietas, bet par ilgtspējīgu attīstību runājot – tādas Rīgā nav!”

Arī Armands Krauze pašreizējai Rīgas vadībai pārmet uzņēmējdarbības atbalsta neesamību: “Vai Rīgā ir pašvaldības mērķtiecīgi sagatavota teritorija, kur ir atbilstoša infrastruktūra, lai nāktu iekšā investori – un, lūdzu, sāciet ražot? Citās pilsētās šāda vieta ir, Rīgā par to nav parūpējušies.”

Vai tā sauktās latviskās partijas apvienotos pirms vēlēšanām? B. Broka uzskata, ka partijām jāpiedāvā spēcīgas saraksta “lokomotīves”: “Runājot par politisko līderību, par to, lai tiešām nopietni cīnītos par varu Rīgā, labējām partijām uz domes vēlēšanām sarakstos jāiekļauj smagsvari. Tad tiešām parādām visai valstij, ka mums ir ambīcija cīnīties par galvaspilsētu.”

“Zinu, ka klīst runas par apvienošanos uz domes vēlēšanām, bet neizskatās, ka tiks tālāk par runu uzklausīšanu,” saka A. Krauze. “Šaubos, vai ar lielu sarakstu vienā pusē mums veiktos labāk pret lielo sarakstu otrā pusē. Tāpēc piekrītu Baibai, ka vairāk veiksmes nestu spožu līderu atrašana, kuri parāda saimniecisko ķērienu, pilsētas pārvaldības spējas. Tā būtu panākumu atslēga.”

Visu sarunu lasiet “Latvijas Avīzes” 3. jūnija numurā vai e-izdevumā.

LETA FOTO
Timura Subhankulova foto

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Ta, cienita publika, kuri tad no pie varas esosiem ir tie latviskie speki? Vai tie, kuri kalpo tam pasam saimniekam, tikai, pildot tos pasus uzdevumus, uzmanibas noversanai lieto pseido patriotisku retoriku, bet kopa lemj par okupantu valodas uzturesanu, cekistu slepsanu, merkstiecigi valsts grausanu visas sferas?
  Nu ja, atskirsies tikai tas, ka darit to pasu nevares atklati, to pasu sauks pavisam savadak…
  Tiesi tapat ka “Diza integretaja” Aldermane ta mierigi pargaja uz SC, lidz tam smuki parunajusi par likuma paredzetas latviskas vides uzturesanu saja valsti.
  Vienigais, kas so valsti var glabt – visu pie varas saliduso cekistu padzisana, lustracija un godigu velesanu likuma ieviesana, kura ne tikai partiju saimnieks noteiks, kurus laut tautai salikt pie silem…

 2. Ka raksts ir labs un aktuals, liecina kaut vai uzsutito kremlinu izmisigais blejejkoris, kuru saimnieks sajutis nelabu tik del ta, ka kads pameginajis par to pateikt taisnibu un likt ari citiem padomat.
  Jau sen mums nav realas izveles iespejas, Atskiras un mainas tikai solijumi, nekauniga retorika un partiju nosaukumi, bet butiba, mums visiem par nozelu, paliek. Jo kas var mainities, ja politiku nosaka tie pasi, varbut nedaudz pacelojot pa partijam.
  Bet galvena problema, ja kads vel nav ieverojis, ir tiesi speciali saceretais un partiju bezzaudejuma variantam predzetais velesanu likums, kur nav tautai dota pat iespeja izvelet kadu arpus tam, bet tikai tos, kurus listes salicis partiju saimnieks, kurs, spriezot pec vienotas paklausibas un stila, ir visam partijam viens, kurs uztur prokremlisku kursu, bet tas saucamas nacionals partijas, daridamas to pasu, atrunajas ar pseido patriotiskiem saukliem. Un viss. Cekas maisi tiek slepti, par ko sakotneji pacentas daudzu slavinama un smuki smaidosa Vaira 2 reiz atmezdama atpakal atversanas likumu, tiek uztureta okupantu valoda, speciali grauta ekonomika. Un tiesi tas visuzskatamak parada valdoso tendejumu.
  Ka rakstija savas atminas Valdis Steins, tad komunistu apversums tika uztaisits jau pasos ta sauktas Atmodas pirmsakumos, kad komunisti, ar daudzu par nacionaliem izliekoso, ieskaitot arzemju latviesus…, palidzibu un atbalstu, sagraba varu, ko notur joprojam. Tas liecina ne par ko citu, ka vien to, ka nav mums vel neatkariba atguta, tie pasi komunisti pamainijusi izkartnes, deklare sevi par patriotiem, bet kalpo tam pasam saimniekam, pie tam erti piezidusies vel pie ES fondiem, kuru izmantosanas neefektivitate ir vnk kliedzosa.
  Lidz ar to mes, diemzel esam vel Ukrainas pirms Maidana stadija ar saviem “Janukoviciem” pie varas, kuri retorika ir par Eiropu, bet darbos par cekistu slepsanu un okupantu valodas stiprinasanu, par sliktu latviesu.
  Ka vinus dabut nost? Maidans diez vai deres, jo ir maz efektivs kaut vai tadel, ka, ka redzam pec Ukrainas piem., ta vara ir sasedinajusi visu savejo ierednu aparatu, kurs citadi nespej nemaz darboties, pie tam vairuma ir izteikti nelojals civilizacijai vispar..
  Taisit partiju ari laikam atkrit, daudzu iemeslu del, ka ta, ka kurs to daris, kurs bus tas popularais, par kuru balsos, un kur bus lidzekli, kas so projektu izbidis?
  Atliek laikam pats parastakais, bet iespejams efektigakais, visu sakt no sakuma ar totalu tautas kustibu, vai ta butu ka Tautas fronte, vai Pilsonu kongress, vai tml, kas apvienos visu tautu kopejam merkim reali atgut savu valsti, kura patreiz, ka izskatas, ir reali nozagta un nav musu.

 3. Tā kā Rīga ir visas Latvijas galvaspilsēta ar daudzām valsts iestādēm, būtu tikai loģiski, ja Rīgas domi ievēlētu VISAS LATVIJAS, nevis tikai Rīgas pilsētas iedzīvotāji – vēlētāji. Tā varētu izvēlēties arī piemērotāko kandidātu domes mēra postenim.Tas arī būtu demokrātiskāk, nevis kā tagad, kad notiek manipulācijas ar braukšanas biļetēm vai pierakstu tiem, kuri dzīvo vai strādā Rīgā pret visiem pārējiem valsts iedzīvotajiem. Un to visu diktē viena partija.

 4. Protams! Un pensionārus glābs imigranti.Vācijā un Zviedrijā jau izglāba!

 5. Re kā "troļļi" trako Atbildēt

  Re kā salīduši “gudrie” trollisti un piesārņo komentārus. Daži pat pa pusei prot rakstīt latviski, kaut 20 % kļūdaini, bet liek garumzīmes, lai rādītu, ka raksta paši latvieši. Viņi, trollisti darbojas pēc principa: svoloč, no svoj, golosujem za svojego.

 6. Ušakovs – “pokazuha”.

  Taisnība Brokai – vajag izvirzīt personības, bet ar to par maz – ko tad latviskās partijas sola labu tautai? Pirmkārt jārunā, ka Ušakovs uzpērk pensionārus ar sīkumiem, bet no viņiem paņem daudz vairāk kā 100 reizes, 100 reizes vairāk ar savu parazītisko Rīgas namu pārvaldnieku (RNP), kurš tērē dzīvokļu naudu uz nebēdu un vēl izsaimnieko budžetu it kā esot jāatmaksā, jākompensē Rīgas Satiksmei miljoni bezmaksas braukšanai pensionāriem. Skaita katru pensionāra soli, saliek kopā un stāsta – re cik dauidz naudas ziedojam pensionāriem. Es rēķinu, ka tie ir meli: ja maksa būtu neliela, bet maksātu pensionārs, brauktu retāk, bet tagad brauc viena divu braucienu vietā 10 reizes vai vairāk. Faktiskais “zaudējums” būtu, ja ar nelielu maksu, teiksim 2 miljoni, bet Ušakovs saskaita visus “tukšos” braucienus un stāsta – tēriņi pensionāriem esot 10 vai vairāk miljoni 2 vietā (10 vai 2 aprēķini nosacīti), un rada vajdzību kompensēt 10 miljonus.
  Un cik pierakstījumu ir apsaimniekošanā RNP darbībā. Man liekas, ka paņem 2-3 reizes vairāk, cik vajadzētu- paskatieties tāmes, izdevumus un ienākumus, palasiet Valsts kontroles revīziju, cik tūkstošu no vienas vien mājas paņem par darbiem, kurus nekad nedara. Un kas deva tiesības maksāt 3 miljonus no mūsu naudas savai propagandas arodbiedrībai “LABA”? Cik miljonu tērē uzpūstajam RNP aparātam, kura eksistencei mav ekonomisskā pamatojuma?
  Paskatieties TĀMĒ – pat iekšpagalmu ceļus jau plāno remontēt uz tavas kabatas rēķina un lielīsies – cik mēs brāļi Ušakovs un Ameriks labi cilvēki – remontējam iekšpagalmus – tikai uz jūsu kabatas rēķina, bet šmaucam – to saucam par savu politisko kapitālu, cik mēs labi saimnieki – dzīvojam no ūsu kabatas un jūs to neapjēdzat, nesaprotiet (ja ir aitas, mēs cērpēji) .

  Un nelaime latviešu žurnālistos – liela Ušakovu kā ārkārtas personību un “saimnieku”. Bet vi’mš ir tukšs, neko nesaprot un negrib saprast, kā jāsaimnieko. Viss viņam ir tikai “pokazuha”.

 7. Līcītis jautā: Vai latviskie spēki atkaros Rīgas atslēgas?
  ——————————–
  Kā Latvijas pilsoņi Rīgā balsos pašvaldību vēlēšanās 2017.gadā, tā arī būs!
  Saprotu, ka STULBAJAM pastalniekam tā tukšā muldēšana labāk padodas … Tik tālu degradējušies, ka NEZINA, cik Rīgā maksā litrs piena! Pirms vēlēšanām latviete ēlerte bezpalīdzīgi TV kameru priekšā rīstījās…
  Latvijas pilsonis žurnālists Nils Ušakovs (diplomēts ekonomists) pirms vēlēšanam izskatījās 100 x pārlienošāk nekā pastalnieku kandidāti …

  • Par Ēlerti taisnība, ka šo .. virzīja, lai sagrautu iespējas iekļūt pozīcijā Rīgā.bet šeit atkal klāt “trollis” un nomelno latviešus un liela korupcijas apsēsto Saskaņu. Rīgā SaSkaņa neko nav labu izdarījuši cik aiz naga melns, tāda bezatbildība nekad nebija valdījusi, kā Ušakova laikā.

 8. KRIEVI IR BRIESMĪGA TAUTA. Kā tikai okupēt un uzsēsties citiem uz kakla. Pašu Krievzeme tukša un neapdzīvota. ..

  • Vai jau esi tik stulbs, ja nezini, ka krievvalodīgie nepilsoņi(!!!) nepiedalās vēlēšanās Latvijā? Kaut kā neizskatās, ka tu būtu Rīgas vēlētājs! Tavos pāķos gan jau visi ir tīrasiņu latviešu ērzeļi!
   Dīvainā kārtā tīrasiņu latviešu ērzeļi vislabāk prot atrast dāmai caumu un pēc varonīgas cilšanās un lielā kaifa vēl brīnās, ka pēc tā pat bērni rodas… Latviešu tīrasiņu ērzeļi sastāda Uzturlidzekļiu garantijas fonda (alimentu nemaksātāju!) saraksta 75 % – ir uz ~100 lpp. var lsīt kā romānu! ar latviešu tīrasiņu ērzeļu uzvārdiem: Inesis Ābele (parādā par bērnu uzturēšanu ir 11 319 eiro), Kaspars Ābele, Dainis Anševics (14 150 eiro) un tā varētu turpināt …Saraksts ir pieejsm publiskai apskatei …
   Tātad, nu nevajadzētu izlikties gudrākiem par citiem, ja pašiem ir pilna pakaļa ar sūūūdiem!

 9. Pasargi Dievs, ja par mēru kļūtu Pulks, Ēlerte vai vāl kāds “pseidopatriots” tad gan mēs peldētos laimē. Vienīgais no bijušajiem mēriem, kurš kaut ko labu izdarīja bija Ārgalis – nostiprināja kanāla malas. Pārējie bija “nekas”. Par uzkrājumiem – ar tiem ir tā kā tajā dziesmiņā – to ko taupa taupītājs, to ņem un laupa laupītājs.
  Un uzskaitītie “varoņdarbi”neiztur kritiku. Kaut vai “skandāli ar iepirkumiem” – varbūt Ušakovs vainīgs pie tā, ka pasažieru vilciena iepirkumi ir “salaisti grīstē’, varbūt nevajadzēja par rīdzinieku nodokļu maksātāju naudu renovēt Salu tiltu, Valsts mākslas muzeju,. Vai Mežaparka estrāde ir vajadzīga tikai rīdziniekiem utt.

  • atradies pareizais ja nezini personigi , tad taka butu pa agru sodit alimentu nemaksatajus jo varbut , izradas ka kads nemaz nav istais tevs bet vina vards ir iemaukts dzimsanas aplieciba! ezelis tu tads…

 10. grafistam! Tu meslu chuoa pat latviski nerunaa,kropli! O nenadejtes,nospraagsi savas krieva “ceribas” par savu utaino kremli moskaju saadzaa,saprati!?

  • Не кури спайса столько. Тебя не отпускает никак, всё ещё колбасит. Здохнешь ведь.

 11. lemberg,nedzees manu komentu!

 12. grafistam>>> komunistu suudu chupa,aizveries.

  • Сам заткнись придурок!

  • Kāpēc Jūs uz viņu reagējiet? Man ir viegli, es krievu valodā nelasu un esmu par slinku lai tās muļķības iekopētu Google Translate. Bet tiem, kas diemžēl viņu saprot, ar katru atbildi Jūs viņam (viņai?) parādiet, ka Latvijā visas diskusijas notiek abās tās valodās.

   • Jūs krievu valodu nesaprot, taču uz manu komentaru jūs noreagēja! Diezgan netipiska reakcija. Комментарий не читал, но осуждаю.

 13. grafist,tu mazgaa ushakovam apakshbikses? komunistu vijebka!

 14. Manuprāt, pēdējais labākais Rīgas saimnieks bija Ārgaļa kungs! Kad sāksies priekšvēlēšanu kampaņa, jādod viņam iespēja atgādināt rīdziniekem, kas tajā laikā izradīts, cik naudas Rīgas domes kasē viņa vadībā tika sarūpēts un atstāts nākamajiem vietvalžiem. Un vēl – atgādināt tautai par “Ušakova ēras” skandalozākajiem “varoņdarbiem”: izcelt no aizmirstības visas tās avantūras ar “dzeramā ūdens ražošanu un tirdzniecību”, epopejas ar pilsētas transporta taloniem, skandālus ar iepirkumu konkursiem, ielūkoties partiju sponsoru “skeletu skapjos”…
  Tautai ir īs atmiņa, tāpēc – atgādināt vajag visas valdoņu “savārītās ziepies”!

 15. Mana izvēle-KPV!

 16. Taisnība>Aizrādījums Līcītim Atbildēt

  Visi pieminētie tiešām ir savu partiju patrioti!

 17. Noorganizēsim kārtējo ekskursiju uz Riodežaneiro?

 18. aizrādījums Līcitim Atbildēt

  Nevis “latviskie spēki,” bet gan “patriotiskie spēki”. Domājiet, ko jūs rakstāt!

 19. Spožumi,Armand,lai paliek Ziemassvētku eglītei!

 20. Valdošā koalīcija-latviskuma monopols Atbildēt

  Te jājautā: Vai tiešām,visas ārpus koalīcijas esošās partijas,piemēram,”Kam pieder valsts” un “No sirds Latvijai” ir nelatviskas?!

 21. Te ne tikai Krauzem ir jāpiekrīt Baibai Atbildēt

  Koalīcijas partijām uz domes vēlēšanām,vēlēšanu sarakstos ir jāiekļauj smagsvari-lokomotīves-sabiedrībā pazīstami sportisti,dzejnieki un aktieri.Lai tā sauktās latviskās partijas (trāpīgi pateikts)parādītu kārtējās ambīcijas cīnīties par varu!

 22. Latvieši jau nav nekāda tauta ,bet vācu,krievu ,poļu zviedru asiņu sajaukums.Bija mēģinājums no 1918-1940 g.izveidot tautu ,bet izšķirošā brīdī nāca rīkojums :,, palieciet savās vietās ,es palikšu savā vietā,,.
  Savā vietā palicējs nepalika savā vietā un pat viņa kapa vieta nav zināma vai ir ,,zasekrečina,,.
  Iepriekš ar mazo Putinu gļēvie,, tūdaliņi ,, spēkoties nolika miljonāri elerti ,uz kuru paskatoties vien uzdzen drebuli.Tūdaliņi ,,sasmērējās,, ar ,,zelta tiltu,, visādiem štramiem ,janitām,vilkastēm un vēl velns zin ar ko.

 23. Neatceros, ka kāds no iepriekšējiem auseklīšiem būtu sevi parādījis ar kaut ko labu. Kas tad tur bija? Viena zagšana un korupcijas skandāli. Tagad atkal raujaties pie varas?
  Piķi uz puļķa jums!

  • vērotājam un tv Atbildēt

   Vērotāj, vai esi kaut ko dzirdējis par tādu procesu kā nāciju etnoģenēze? Spriežot pēc tava penterējuma – nē.
   Pēc Ārgaļa un Birka Rīgas domes kontos palika 18 milj uzkrājuma. To Ušakovs drīz būs nolillājis. Šķiet, palikuši 3 milj.

  • Pēc tiem palika kaut kas pāri,ko tagadējam mērim iztērēt.Nākošiem būs drūmi,jo kur lai atgūst iztērēto.Tad visi (ne visi)bļaus,ka netiek nekas darīts,jo nebūs par ko.Un kas tagad tik grandiozs ir izdarīts tieši rīdzinieku labā?a

 24. Ой, даже не надейтесь. И вообще, слишком рано вы начали предвыборную компанию, фальшстарт. Оставте напрасные надежды.

 25. Vispirms ir vajadzīgs LĪDERIS! Kur viņš ir? Vai tiešām nav neviena kandidāta, izņemot augstprātīgo carieni-vardi un citus senilos? Ja nav, tad nav arī ko cerēt.

 26. Pašlaik tā ir teju vai neiespējamā misija. Krievi ir spējuši saliedēties ap vienu partiju, bet latviešiem vēlēšanās startēs 15 partijas. Lielākā daļa nepārvarēs % – tu barjeru, taču kādu daļu balsu savāks un tās ies zudumā. Turklāt starp latviskajām partijām gana daudz ir tādu, kuras kaut ar pašu vellu ies koalīcijā,..galvenais, lai pie siles tiktu.

 27. Vai tad Rīgā vēl ir latviski spēki?Vienotība ir Vraks, kas šūpojas kanāla ūdeņos, NA pieslējusies tikai neliela tautas daļa, Pārējie ir Ušakova satelīti, kuri nemaz nav nacionāli vai latviski noskaņoti. Uz ko tad var cerēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+