×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Gads pēc rīkojuma

zatlers_leta4

Nupat plašsaziņas līdzekļos pavīdēja jocīga ziņa, ka Valda Zatlera dēls Kārlis uz rokas uztetovējis tēva attēlu. Pats bijušais prezidents sacījis, ka esot pret tetovējumiem, taču respektē savu bērnu izvēli. Šo vēsti pavadīja viegli smīkņājoša attieksme pret V. Zatleru, kurš pēdējā laikā medijos vairāk parādās tieši tādu pseidonotikumu sakarā (automašīna, dzīvoklis).

 

Pagājušā nedēļa gan bija izņēmums, jo visi atcerējās, ka pagājis tieši gads kopš V. Zatlera rīkojuma par 10. Saeimas atlaišanu. Tika jautāts, kā viņš pats vērtē savu vēsturisko lēmumu, un Reformu partijas līderis it kā taisnojoties centās pierādīt, ka kopumā tam ir pozitīvas sekas. Tiesa, sabiedrības noskaņojums šim vērtējumam gluži neatbilst, ko apliecina dažādas aptaujas un pētījumi. Zatleram personīgi sāpīgākā droši vien varētu būt “TNS Latvia” aptauja, kurā vairākums uzrunāto pilsoņu (39%) izsaka atbalstu Saeimas pagājušā gada lēmumam ievēlēt Valsts prezidenta amatā Andri Bērziņu, bet Zatlera piekritēju pulks ir strauji sarucis (12%).

Pagājušā gada 28. maija rīkojums par Saeimas atlaišanu tiešām tika sagaidīts ļoti emocionāli un tetovējums ar Zatlera portretu gan uz rokas, gan citām ķermeņa daļām tajā laikā noteikti būtu ļoti populārs. Turklāt uzpūstās cerības izdevās transformēt jaunā partijā un vēlēšanu rezultātā. Turpinājums gan bija strauja vilšanās, jo liela daļa vēlētāju nebija iedziļinājusies Zatlera un viņa komandas paziņojumos un politiskajās apņēmībās (it īpaši vēlmei veidot kopīgu valdību ar “Saskaņas centru”). Tā arī šobrīd valdošais noskaņojums ir palicis ierastais – pastāvīga mērena neapmierinātība, kas vajadzīgo apstākļu sakritības iespaidā var viegli eksplodēt. Bet, ja tā, tad vienmēr atradīsies kāds, kas šo situāciju vēlēsies izmantot savās interesēs. Kā, piemēram, tie prokrievisko organizāciju politiķi, kas nupat izziņojuši parakstu vākšanu par 11. Saeimas atlaišanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+