×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. decembris, 2015
Drukāt

Gads sākas ar “Keksu” rokenrolu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau devīto reizi gada sākumā, atzīmējot pazīstamā basģitārista un rokenrola grupas “Keksi” dibinātāja Aleksandra Sircova jeb Muraveja dzimšanas dienu, klausītājus priecēs ikgadējais “Muzikālais skudrupūznis”. 2. janvārī koncertā Rīgas Kongresu namā tiks atklāta “skudrupūžņa” Latvijas koncertturneja, kuras ietvaros līdz 20. februārim gaidāmi pieci koncerti Krustpilī, Alūksnē, Valmierā, Blīdenē un Siguldā.

“Keksi” ir viena no Baltijā zināmākajām grupām, kas spēlē rokenrola, “rockabilly”, “boogie”, kā arī ritma un blūza stila mūziku. Grupa dibināta 1997. gadā Cēsīs. Šo gadu laikā “Keksi” piedzīvojuši raibu koncertdzīvi, muzicējuši neskaitāmos festivālos Latvijā un ārvalstīs, priecējuši publiku autorkoncertos un piedzīvojuši dažādas pārmaiņas. Tā saspēlējusi kopā ar pasaules zvaigznēm, piemēram, “Boney-M”, Meisija Greja, “Smokie” un “Ottawan”, kā arī māksliniekiem no Latvijas: Intaru Busuli, Lindu Leen, Normundu Rutuli, Aiju Andrejevu.

“Keksi” ir viena no retajām Latvijas grupām, kas 18 pastāvēšanas gadu laikā spējusi mainīties, atdzimt un no jauna pārsteigt. Pēc iepriekšējā grupas sastāva sadalīšanās tās līderis Muravejs ātri vien atrada domubiedrus, un jau mēneša laikā puiši atkal bija gatavi uzstāties. Ir saglabātas arī grupas iepriekšējās vērtības – jautrība un profesionāls izpildījums. Grupas līderis ir prasīgs: kvalitātei nav kompromisu. Tomēr pāri visam puišus vieno vēlme spēlēt jautru mūziku, dejas solī izkustināt sēdošos skatītājus un pārliecinoša mīlestība uz mūziku ar laika kvalitātes garšu.

Šobrīd “Keksu” sastāvā muzicē astoņi profesionāli mūziķi: vokālists Dāvis Matskins, fona balsu dziedātājs un elektriskās ģitāras spēlētājs Viktors Eunapu, taustiņinstrumentālists Gints Žilinskis, sitaminstrumentālists Villijs Strods, baritona saksofonists Ēriks Kibermanis, tenorsaksofonists Roberts Martinovskis, trompetists Reinis Puriņš un, protams, basģitārists Aleksandrs Sircovs.

Šogad Aleksandrs Sircovs svin 58. dzimšanas dienu un, kā allaž, ir parūpējies par īpašu pārsteigumu sava talanta cienītājiem. Šogad klausītājus gaida sadarbība ar estrādes leģendu Viktoru Lapčenoku – kopā ar bigbendu “Mirage Jazz Orchestra” tapuši vēl nedzirdēti rokenrola stila aranžējumi spilgtākajām V. Lapčenoka dziesmām.

Grupas mūziķi uzskata, ka devīto “Muzikālo skudrupūzni” varot saukt arī par minifestivālu, jo viena koncerta laikā uz skatuves kāps virkne rokenrola un rokabilli žanra mākslinieku. Koncerta programmā piedalīsies arī Ivars Pētersons kopā ar grupu, Lietuvas blūza karaliene Arina un viņas grupa “Arina & Veto Bank”, kā arī grupas “Cements” un “Creedance Project” no Latvijas. Koncertu vadīs Ufo.

Varbūt noder!!

Koncerti:

2. I 19.00 Rīgas Kongresu namā;

5. II 19.00 Krustpils kultūras namā;

11. II 19.00 Alūksnes kultūras centrā;

12. II 19.00 Valmieras kultūras centrā;

19. II 19.00 Blīdenes kultūras namā;

20. II 18.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”.

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparaize.lv

Cena: EUR 8 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+