×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Gadsimta zādzība Moldovā: kā no banku kontiem pazuda miljards dolāru? (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vērienīgā afēra Moldovā, kur no banku kontiem mistiski pazuda miljards dolāru, Eiropas nabadzīgākajai valstij  bija smags trieciens. Tas izraisīja nacionālās valūtas devalvāciju un strauju inflācijas kāpumu un neizbēgami noveda pie masu protestiem un politiskās krīzes valstī.

Mistiski izvesta nauda

Septembrī Moldovā sākās masu protesti, jo atklājās, ka vērienīgas afēras dēļ no valsts mistiskā ceļā izvests teju miljards eiro. Tie ir aptuveni 10% Moldovas iekšzemes kopprodukta. Ņujorkas detektīvaģentūra “Kroll”, kurai Moldova uzticēja izmeklēt vērienīgo zādzību, atklāja, ka lielākā daļa naudas tika pārskaitīta uz ārzonu firmām, kas savus kontus bija atvērušas trīs Latvijas bankās – “Aizkraukles bankā”, “Latvijas Pasta bankā” un “Privatbank”. Latvijas bankas tikušas izmantotas pārskaitījumu veikšanai, atklāja TV3 raidījums “Nekā personīga”. No trīs Moldovas lielāko banku kontiem caur Latvijas bankām un ārzonu firmām nezināmiem saņēmējiem trīs dienu laikā tika pārskaitīti 750 miljoni dolāru. Sākot izmeklēšanu par naudas izzagšanu, atklājās, ka kopumā trūkst 1,3 miljardi dolāru. Milzīgā naudas summa pazuda pirms parlamenta vēlēšanām pagājušā gada novembrī. Par gadsimta zādzību dēvētajā afērā vainīgie joprojām nav atrasti. Vācu izdevums “Spiegel” atzīmē, ka tas nav pārsteigums, ņemot vērā Moldovas politisko eliti un korumpēto valsts pārvaldi, kas nemaz nav ieinteresēta, lai lietu izmeklētu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lùk kà likie bañķieri Latvijà shèmo savas naudas plusmu . Nu nekadi te nevar vainot LB un tàs prezidentu. Caur LB nav atmazgàta neviens cents netìràs naudas. Bet atbild par koomercbankàm un tàs uzraudzìbu ne jau LB. bet finanßu zraudzibas padome , tur arì tai pìlei kàjas aug un suns tur aprakts! Savas netìràs rokas nost no LB un Tàs Prezidenta!

  2. A pareksa afēra,1,2miljardi pensiju nauda,KUR TĀ PAZUDA ?

  3. A Lavents tā nemācēja !
    Nesekmīgais !

Draugiem Facebook Twitter Google+