×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Gadskārtējā LMA karnevālā – “Klonu kāzas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Mākslas akadēmijā notiks jau 77. tradicionālais karnevāls, kuram šogad dots nosaukums “Klonu kāzas”, vēsta LMA pārstāve Līva Raita.

Raita stāsta, ka, turpinot tradīcijas, aizgājušā gada nogalē tēma izvēlēta interneta balsojumā, kurā Stenlija Kubrika filmas nosaukums “Space Oddissey” ieguva vislielāko atzinību. Apkopojot trīs populārāko tēmu ieteikumus, atvasināts nosaukums “Klonu kāzas”. “Kā identitātes elements izvēlēts svītru kods, kas simbolizē noslēpumainu tieksmi pēc vienojošā, taču 20. februārī tas tiks atšifrēts, un lidos kosmosa kuģi, aitas, harpijas, jūras zirdziņi, elektriskie zuši un varbūt pat akadēmijas jumts,” piebilst Raita.

Šī gada programmā mūzikas baudītājiem karnevāls piedāvās divas skatuves – 1. un 3. stāvā. Pirmā stāva zāli ar muzikālu daudzveidību piepildīs jaunie censoņi “The Pink Elephant”, “The Coco’nuts”, “Pyro Trees”, “Laika suns”, viesi no “Dirty Deal Audio” un vairākas zvaigznes, kas uz skatuves jau sen jūtas kā mājās – “Funk Therapy” un citi, kas, karnevālam tuvojoties, tiks izziņoti īpašā akcijā. Tikmēr trešā stāva skatuvi ierībinās jau labi pazīstamie DJ 91KIDZ, ar citiem tāliem un tuviem draugiem, par kuriem plašāka informācija sekos pavisam drīz. Par karaokes superzvaigzni jebkurš apmeklētājs varēs pārtapt “Rigga Jungle” paspārnē esošajā regeja telpā vai kārtīgi izdejoties Visuma Bākā un citos Melnajos Caurumos.

Savukārt karnevāla bagātīgo kultūras daļu otrajā stāvā veidos Literatūras telpa, kur īpašā performancē tiks priekšā likti Latvijā pazīstamāko dzejnieku lasījumi, ko ap pusnakti sadarbībā ar “Poetry Latvia” turpinās Dzejas slams. Mierīgāk atvilkt elpu varēs “chill`out” stūrī novietotajās Satori” “Audiodušās”, kā arī kino telpā, kur īpaši izveidota filmu izlase būs skatāma visas nakts garumā, sola Raita.

Sadarbībā ar Memoriālo muzeju apvienību tiks veidota interaktīvā izstāde, kā arī sagaidāmi dažādi citi pārsteigumi un aktivitātes. Teātra telpā piedzīvojumus un smaidus sarūpēs Rīgas improvizācijas teātra studijas “Artišoks” un “Prieka ministrija”, improvizācijas teātra grupa “Melnā 4Diena”, kā arī lieliskās “Soul Tap” dāmas.

“Kā ierasts, daļa no karnevāla nakts burvības ir īpaši pasākumam un tēmai veidotās dekorācijas un mākslas objekti, par kuru tapšanu jau laikus rūpējas LMA studenti un kolēģi no citām Latvijas mākslas skolām, kā arī brīvprātīgie palīgi,” stāsta LMA pārstāve. Tāpat arī vairāki mākslinieki radīs instalācijas, lai ierasto ēku pārvērstu dažādu gaismu un noskaņu labirintā.

Kaut arī karnevāla apmeklētāju kodolu, kā ierasts, veido mākslas skolu un augstskolu studenti un pedagogi, ierobežots skaits biļešu iepriekšpārdošanā pieejams ikvienam interesentam. Biļetes būs iespējams iegādāties Latvijas Mākslas akadēmijā 9. un 18. februārī no plkst. 10 līdz 20, to cena šajās dienas 25 eiro, bet pie ieejas pasākumā – 30 eiro.

Karnevāls durvis vērs 20. februāra vakarā plkst. 20 un turpināsies līdz rīta gaismai. Rīkotāji lūdz izvairīties no drūzmēšanās un ierasties savlaicīgi, tāpat arī atgādina – ieeja karnevālā ir no 18 gadu vecuma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+