×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

“Pikšās”
 kuplākā skaitā atzīmē Ulmaņa 137. dzimšanas dienu (2)

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Šogad piemiņas pasākums "Pikšās" bija kuplāk apmeklēts, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Svētdien, 7. septembrī, Bērzes “Pikšās” notika tradicionālais, ikgadējais Kārļa Ulmaņa 137. dzimšanas dienai veltītais piemiņas sarīkojums, kuru bija organizējusi Latvijas Zemnieku savienība.

Pēc kopīgi nodziedātās Latvijas valsts himnas runāja mācītājs Jānis Tālums, LZS priekšsēdētājs, frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Guntis Safranovičs, mazpulcēnu vadības veterāne Ilze Kļava un mazpulcēnu kopa. Dziedāja jauktais koris “Pa saulei” Martas un Jāņa Ozola vadībā. Ievēroju, ka no sabiedrībā pazīstamām personām no Briseles bija ieradusies Eiropas Parlamenta deputāte Grigules kundze, kura rosīgi sarunājās ar saviem vēlētājiem. Kā katrā ikgadējā piemiņas sarīkojumā Lauksaimniecības universitātes studentiem pasniedza K. Ulmaņa stipendiātu apliecības. Tādas stipendijas kopš to nodibināšanas saņēmuši jau 99 augstskolas studenti.

Šī rakstiņa autoram šķita, ka piemiņas pasākums bija kuplāk (vairāki simti) apmeklēts, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem. Domāju, ka tas nav tikai organizētāju nopelns no ZZS, bet arī kāds starptautisko un Ukrainas notikumu atgādinājums par Latvijas un K. Ulmaņa personisko likteni.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jāņonkols no laukiem Atbildēt

    Agrāk teica tā : komunists ir kā redīss- ārpusē sarkans iekšā balts. Tagad otrādi, kā dažreiz ābols- ārpusē smuks, iekšā sapuvis.

  2. kāds sakars komunistu funkcionāriem ar Zemnieku savieníbu? Varbút augustiņš arí atcerējās, kā viņa mīļotās partijas vadíbā Ulmanis tika izsútíts, Zemnieku Savieníba iznícināta un vairums kārtígo lauku saimnieku pārvietoti uz Sibíriju? Man vienmēr licies, ka tas ir spļāviens sejā Latvijas laukiem, kad augustiņi pēkšņi no boļševikiem- ” kulaku” iznícinātājiem un kolektivizācijas ieviesējiem ,pārtapa par savu pazemoto “ístenajiem draugiem” un aizstāvjiem

Draugiem Facebook Twitter Google+