×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

Gadu desmita “Positivus” – nebijusi daudzveidība

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Grimes"

Šajā nedēļas nogalē, trīs dienas – no 15. līdz 17. jūlijam – Salacgrīvas Zvejnieku parkā pirmo apaļo desmitgadi svinēs pašmāju ievērojamākais starptautiskais populārās mūzikas brīvdabas festivāls “Positivus”. Uz sešām skatuvēm būs baudāma apjomīgākā un daudzveidīgākā programma festivāla vēsturē. Pasaules mēroga zvaigznes Igijs Pops, Džons Ņūmens, “Air”, “Grimes”, šā brīža interesantākie pašmāju mākslinieki un, kā allaž, krietns pulciņš uzlecošo zvaigžņu.

Festivāla programma, ko ik gadu novērtējuši vairāk nekā 30 tūkstoši festivāla apmeklētāju, no tiem ikreiz teju desmit tūkstoši ārvalstu viesu, šogad ir īpaši bagāta. Satura nodrošināšanai atvēlēts ievērojami lielāks budžets – no 800 tūkstošiem eiro pērn tas jubilejas festivālā pieaudzis līdz 1,2 miljoniem eiro!

“Šis ir iespaidīgākais spožu mākslinieku saraksts, kādu līdz šim izdevies pulcēt. “Positivus” festivāla apmeklētājiem būs pamatīgi jānopūlas, lai nepalaistu garām spilgtākos, interesantākos un iedvesmojošākos koncertus šo trīs jubilejas dienu garumā,” uzsver festivāla dibinātājs un organizators Ģirts Majors. Viņš aicina padziļināti iepazīties ar šāgada programmu, sakot: “Ir vērts paklausīties grupas, kuru nosaukumi sākotnēji varbūt neko neizsaka, un atrast mūsu programmā daudz apslēptu pērļu.”

Uz “Positivus” galvenās, “Lattelecom”, skatuves šogad plosīsies dzīvā rokmūzikas leģenda Igijs Pops, šarmantais britu elektroniķu trio “Years & Years”, franču elektroniskās mūzikas zvaigznes “M83” un “Air”, inteliģentās popmūzikas apoloģēts Džons Ņūmens, latvju uzlecošās zvaigznes “Carnival Youth” un daudzi citi. Te īpašu jubilejas pārsteigumu būs sagādājis Latvijas Radio bigbends un dziedātājs Ralfs Eilands kopīgajā programmā “Cits Pauls”. Programmas patrons ir pats Maestro, un tajā mūzikas mīļotājiem būs iespēja dzirdēt R. Paula skaņdarbus jaunos aranžējumos.

Kā otrās lielākās, “Nordea”, skatuves lielākie vārdi minami Ričards Haulijs, psihedēlijas veterāni “Mercury Rev”, jaunā eksperimentālā zvaigzne “Grimes” un Londonas altpopa duets “Oh Wonder”, arī dumpīgie baltkrievi “Super Besse”, pašmāju spēcīgā rokgrupa “Dzelzs vilks”, jaunatnes kulta apvienība “Rīgas modes” un dziesminiece Alise Joste. Īpašu jubilejas DJ setu piektdienas naktī spēlēs talantīgais producents, solo mākslinieks un dīdžejs Marks Ronsons.

Uz “Palladium” skatuves šogad spilgti un dažādi mākslinieki kā no ārvalstīm – “Liima”, “20syl & Mr. J. Medeiros present AllttA”, lieliskie “Cigarettes After Sex”, kā arī gaidīti un jauni pašmāju vārdi – pēc ilgākas pauzes atgriežas “Satellites LV”, slavenākie latvju folkmetālisti “Skyforger”, reperis Ozols, veterāni “Mielavs un pārcēlāji”, pasaules festivālu iekarotāji “DaGamba” un citi. Turpat pulcēsies arī mūzikas meses “Tallinn Music Week” uzlecošās zvaigznes.

Uz “I Love You” skatuves satiksies jauni, ambiciozi projekti un laika pārbaudi izturējušas muzikālās apvienības – “Židrūns”, “Tehnikums”, “Erki Pärnoja: Himmelbjerget”, “The Pink Elephant”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, brīnišķīgais latviešu – beļģu eksperimentālais duets “Howling Owl” un citi.

Uz “Red Bull Music Academy” skatuves pasaules labāko klubu atmosfēru radīs spoža dīdžeju buķete – uzstāsies gan atzītais britu dīdžejs Maiks Skiners projektā “Mike Skinner & Murkage Present Tonga”, gan portugālis Branko no elektroniskās deju mūzikas projekta “Buraka Som Sistema” un amerikāņu superdīdžejs DJ Craze.

Priežu ieskautā “Dabas skatuve” kāpās pulcēs pasaules klases māksliniekus, jau leģendārus pašmāju mūziķus, improvizācijas teātri, dzejas un mūzikas performances, kā arī ļaus piedzīvot ekskluzīvus pirmatskaņojumus: režisors un mūziķis Vladislavs Nastavševs, “Starmetis”, “Dzelzs vilka” taustiņinstrumentālista Kaspara Tobja projekts “7Synths”, “Gas Of Latvia”, arfiste un performatore Elizabeta Lāce un tostarp arī grupa “Sūdi”.

Maģisku noskaņu jubilejas festivālam sola piešķirt arī divas unikālā franču cirka “Transe Express” performances. Festivāla jaunākajiem apmeklētājiem izveidota īpaša teritorija – “Rimi” Bērnu salu, kur plānotas dažādas aktivitātes: vingrošana, spēles un rotaļas, izglītošanās, dejas un pucēšanās.

Tiem, kas tādu vai citādu iemeslu dēļ nevar baudīt festivālu klātienē vai ir aktīvi dažādu viedo ierīču lietotāji, festivāla koncertiem un notikumiem no 15. līdz 17. jūlijam varēs sekot kanālā “360TV Positivus”. “Par godu “Positivus” festivāla desmitgadei līdztekus jau tradicionālajām koncertu tiešraidēm un intervijām ar māksliniekiem un festivāla apmeklētājiem pieredzējušā šovmeņa Andra Freidenfelda vadībā atskatīsimies uz festivāla vēsturi un iepriekšējiem deviņiem gadiem aizraujošā formātā – pasaulē tik aktuālā “late night” šova stilā,” atklāj Ģirts Majors.

Starp citu, lai neapmaldītos festivāla piedāvājumu raibajā biezoknī, šogad pilnu programmu iespējams lejupielādēt, izdrukāt un paņemt līdzi.

 

Varbūt noder!!

14. VII 17.00 atvērta telšu pilsētiņa un oficiālā autostāvvieta.

15. VII 12.00 atvērta festivāla teritorija.

“Positivus” ekspresis Rīga–Salacgrīva: 15. VII 8.00, 9.00, 13.00, 18.00; Salacgrīva–Rīga: 18. VII 01.00, 09.30, 14.30 (EUR 6,50).

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv, www.positivusfestival.com, “Nordea” bankomātos.

Cena: EUR 50 – 250.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+