Sports
Citi sporta veidi

Gadu pirms Tokijas spēlēm Japānas Olimpisko komiteju satricina korupcijas skandāls0


Japānas Olimpiskās komitejas prezidents Cunekaza Takeda tiek apsūdzēts korupcijā.
Japānas Olimpiskās komitejas prezidents Cunekaza Takeda tiek apsūdzēts korupcijā.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Gadu pirms Tokijas olimpiskajām spēlē skandāls satricinājis Japānas Olimpisko komiteju, jo organizācijas vadītājs Cunekazu Takeda tiek apsūdzēts korupcijā.

Apsūdzības Takedam izvirzītas Francijā, kas izmeklē aizdomīgu maksājumu divu miljonu eiro apmērā 2013.gadā, neilgi pirms tam, kad Tokija ieguva tiesības rīkot 2020.gada vasaras olimpiskās spēles.

Maksājums veikts neilgi pirms Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 2013.gada sesijas Buenosairesā, kurā tika balsots par 2020.gada olimpisko spēļu rīkošanas tiesību piešķiršanu. Tokija toreiz balsojumā apsteidza Madridi un Stambulu.

Nauda divos piegājienos maksāta Singapūrā bāzētai kompānijai “Black Tidings”, kura ir saistīta ar bēdīgi slaveno senegālieti Papu Masatu Diaku, kurš arī ir apsūdzēts korupcijā un šobrīd izsludināts starptautiskā meklēšanā. Izmeklētāji uzskata, ka nauda bija domāta Papas Masatas Diaka tēvam Laminam Diakam, kurš tobrīd vēl bija Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) prezidents un SOK izpildkomitejas loceklis. Daļa naudas samaksāta pirms SOK balsojuma, bet otra daļa pēc tam, kad Tokija ieguva tiesības rīkot olimpiskās spēles.

Francijas izmeklētāji uzskata, ka tieši Takeda devis atļauju, lai nauda Singapūras kompānijai tiktu pārskaitīta, līdz ar to viņš zinājis, ka tiek dots kukulis.

Saistītie raksti

Takeda saistībā ar aizdomīgiem maksājumiem tika nopratināts jau 2017.gada sākumā, kad amatpersona savu vainu noliedza. Arī tagad japānis dievojas, ka neko nelikumīgu nav darījis. Viņš uzsver, ka sadarbojas ar izmeklētājiem, noliedzot, ka būtu saistīts ar kukuļa došanu.

Gadījumā, ja Takedas vaina tiks pierādīta, tas būs pamatīgs trieciens ne tikai Tokijas olimpisko spēļu rīkotājiem, bet arī SOK, jo Takeda ir šīs organizācijas loceklis.

LA.lv