×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Gadu veca meitenīte sadragā pirkstu velosipēda zobratā

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā vienu gadu jauna meitenīte ielika pirkstus velosipēda zobratā un nopietni savainoja plaukstu, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.

Viens pirksts meitenītei bija sadragāts un daļēji amputēts.

Savukārt astoņus gadus vecai meitenei Rīgā kājā iekodis kaimiņu suns, un meitene nogādāta slimnīcā.

Vēl bijuši deviņi gadījumi, kad cilvēki krituši no velosipēda un kvadracikla vai sadūrušies ar automašīnām. Līdz ar to tika gūti gan lūzumi, gan galvas traumas.

Tāpat aizvadītajā diennaktī Rīgā mediķu rokās bija nonākuši divi augu maisījumu jeb “spaisa” lietotāji. Viens no vīriešiem bija 21 gadus jauns, otram bija 22 gadi. Abiem konstatēta saindēšanās pēc augu maisījumu smēķēšanas.

Tikmēr Vidzemē kāds vīrietis mediķiem norādīja, ka esot lecis ūdenī. Viņam konstatēta nopietna kakla skriemeļu trauma. Vīrietis pats bija devies uz ārstniecības iestādi, un tagad speciālisti konsultē slimnīcas mediķus par tālāko taktiku un ārstēšanu.

Vēl mediķu palīdzība Rīgā bija vajadzīga četrām sievietēm karstuma dēļ. Kāda sieviete alkohola reibumā ilgstoši bija ārā, līdz ar to viņam bija nepieciešama mediķu palīdzība. 84 gadus veca sieviete krītot guva galvas traumu, kā arī viņai bija pārkaršana. Arī kāda 86 gadus veca sieviete nogādāta slimnīcā karstuma ietekmē, kā arī 54 gadus veca sieviete tika nogādāta slimnīcā pārkaršanas dēļ.

Kopumā NMPD aizvadītajā diennaktī saņēma 1214 izsaukumus, no tiem 258 bija traumas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+