×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Gadumijā seksuāli uzbrukumi sievietēm notikuši arī Somijā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Arī Somijas galvaspilsētā Helsinkos Vecgada vakarā notika neparasti daudz seksuālu uzbrukumu, un policija bija informēta par patvēruma meklētāju grupu plāniem seksuāli uzmākties sievietēm, ceturtdienas vakarā paziņoja Somijas policija.

“Iepriekšējos Vecgada vakaros vai citos gadījumos nav bijis šāda veida [seksuālas] uzmācības … Šī ir pilnīgi jauna parādība Helsinkos,” paziņoja Helsinku policijas priekšnieka vietnieks Ilka Koskimeki.

Apsardzes darbinieki, kas bija noalgoti patrulēt pilsētā Vecgada vakarā, paziņoja policijai, ka “plaša seksuāla uzmākšanās” notikusi Helsinku centra laukumā, kur apmēram 20 tūkstoši cilvēku bija sapulcējušies svinēt gadumiju.

Trīs seksuāli uzbrukumi Vecgada vakarā notika pie Helsinku centrālās dzelzceļa stacijas, kur bija sapulcējušies apmēram 1000 patvēruma meklētāju galvenokārt no Irākas.

“Policija ir … saņēmusi informāciju par trim seksuālu uzbrukumu gadījumiem, no kuriem par diviem ir iesniegtas sūdzības,” paziņoja Helsinku policija.

“Aizdomās turētie bija patvēruma meklētāji. Trīs tika pieķerti un uzreiz nogādāti apcietinājumā,” sacīja Koskimeki.

Policija paziņoja, ka bija palielinājusi savu gatavību Vecgada vakaram Helsinkos “līdz īpašam līmenim” pēc informācijas saņemšanas par iespējamām problēmām.

“Pirms Vecgada vakara policijai kļuva zināma informācija, ka patvēruma meklētājiem galvaspilsētas reģionā, iespējams, bijuši līdzīgi plāni kā tiem vīriešiem, kas sapulcējās Ķelnes dzelzceļa stacijā [Vācijā],” pavēstīja Helsinku policija.

Jau ziņots, ka Ķelnē un vairākās citās Vācijas pilsētās Vecgada vakarā notika acīmredzami koordinēti seksuāli uzbrukumi sievietēm.

Ķelnes policija paziņoja, ka līdz ceturtdienai saņēmusi 120 kriminālsūdzības par šādiem uzbrukumiem. Saskaņā ar aculiecinieku ziņām grupas ar 20 līdz 30 vīriešiem katrā, “kas izskatījās arābu izcelsmes”, aplenca sievietes, seksuāli uzbruka viņām un dažos gadījumos aplaupīja.

Koskimeki sacīja, ka policija nesaskata saistību starp Ķelnes un Helsinku incidentiem.

Neilgi pirms Vecgada vakara Somijas policija arī aizturēja sešus irākiešus patvēruma meklētāju mītnē Kirkonummi pilsētā apmēram 30 kilometrus uz rietumiem no Helsinkiem, turot viņus aizdomās par “publisku kūdīšanu uz kriminālu uzvedību”. Aizturētie tika atbrīvoti 2.janvārī.

Koskimeki sacīja, ka šīs aizturēšanas bija saistītas ar informāciju, ko policija bija saņēmusi, gatavojoties Vecgada vakaram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+