×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Gāgas popopera Rīgā

ReklāmfotoReklāmfoto

Šovakar, 23.augustā, pirmoreiz Latvijā koncertēs šobrīd pasaulē aktuālākā popmūziķe – ekscentriskā Lēdija Gāga. Mežaparka Lielajā estrādē gaidāma krāšņa muzikāla izrāde mūziķes pasaules koncertturnejā “The Born This Way Ball”.

 

Itāliešu izcelsmes amerikāņu dziedātāja un mūzikas autore Lēdija Gāga (26) šobrīd ir neuzvarama cīnītāja popmūzikas skarbajā laukā. Pēc vairākām pārliecinošām uzvarām – pērn pasaules ietekmīgākās sievietes tituls (“Forbes”), vieta 100 pasaulē ietekmīgāko cilvēku sarakstā (“Time”), 2,2 miljardi video skatījumu internetā, 49 miljoni sekotāju “Facebook” un pasaules rekords – 21 miljons sekotāju “Twitter”, piecas “Grammy” balvas un 13 MTV Mūzikas video balvas – nav šaubu, ka popmūzikas tirgū viņa vēl saimniekos ilgi un laimīgi.

Maikla Džeksona šovmeņa talants un muzikalitāte, savienoti ar Madonnas spēcīgo seksualitāti un provokācijas instinktu, radījuši popkultūras fenomenu, nepārspētu performanču mākslinieci, kas pati kļuvusi par globālu zīmolu, apvienojot modi, mākslu un mūziku. Pasaule Gāgai uzgavilē ne tikai viņas spožajām vokālajām dotībām un skatuves harismai, bet pavisam noteikti – viņas drosmei. Gāga satricina tradicionālos priekšstatus par popmūziķes tēlu. Patiesībā mākslā viņai nav nekā svēta, jo par kiču viņa spējīga padarīt jebko – sākot ar reliģiju (Ņujorkas katoļu skolas sekas) un beidzot ar seksuālajām minoritātēm. Gāga radījusi jaunu sekotāju paaudzi, kurus pati mīlīgi dēvē par mazajiem monstriem.

 

Jāteic, ceļš uz slavu Ņujorkas meitenei Stefānijai Džoannai Endželīnai Germenotai bijis mērķtiecīgs, tomēr ne zibenīgs. Viņa izmēģināja spēkus dažādos lielpilsētas pagrīdes un klubu grupu projektos. Pseidonīmu “Gāga” jaunā censone iemantoja, sadarbojoties ar Ņujorkas producentu Robu Fusari, kurš esot sajutis Stefānijas dziesmu harmoniju līdzību ar slaveno “Queen” grāvēju “Radio Ga Ga”.

 

Par savu atklājēju pati Gāga gan dēvē daudzu slavenību producentu Vinsentu Herbertu. Viņa paspārnē Gāga pamanījās sarakstīt vairākas dziesmas gan Britnijai Spīrsai, gan Fērdžijai. Vēlāk viņa sadziedājās ar ritma un blūza zvaigzni Eikonu, laida klajā dažādas dziesmas, taču mūzikas varenie baidījās, ka Lēdijas mūzika ir pārāk dejiska, pārāk dīvaina, un paradokss – viņai pārmeta pagrīdes pieskaņu. Lēdijas atbilde viņiem un pasaulei skanēja nepielūdzami pravietiski – mans vārds Lēdija Gāga, esmu bijusi mūzikas apritē gadiem ilgi un zinu – tā ir nākotne!

Viņas pirmā plate “Fame” iznāca 2008. gadā un ar saviem grandiozajiem panākumiem pārsteidza pašu Gāgu. Albuma veiksmīgākais singls “Poker Face” kļuva par grāvēju, pārdodot gandrīz desmit miljonu tā kopiju. Pēc gada sekoja albums “The Fame Monster” un tā grāvēji “Bad Romance” un “Telephone”, iedziedātu kopā ar Bejonsi Noulzu. Pērn iznāca Gāgas studijas albums “Born this way” – Gāga atzina, tas ir “personiskākais”, kādu viņa ieskaņojusi, bet tas neliedza nedz plates tituldziesmai, nedz grāvējam “Judas” turpināt slavas spodrināšanu.

Atsevišķs stāsts ir par Gāgas īpašajām attiecībām ar modi jeb, pareizāk sakot, to, kā viņa laiku pa laikam šokē pasauli, parādoties arvien izaicinošākos tērpos. Pasauli satricinājis jēlas gaļas kostīms, latekss un gumija, ko ekskluzīvās formās iemieso pasaules dizaineru elite. Izveidots arī pašas Gāgas modes nams “Haus of Gaga”, te ir gan burbuļu klavieres, gan cigarešu brilles, gan, piemēram, pirotehnikas krūšturis. “Kad rakstu mūziku, vienmēr domāju par drēbēm, ko vilkšu uz skatuves,” stāsta Gāga, un tiesa, ne viens vien kritiķis atzinis – Gāgai izdevies ienest augsto modi popkultūrā.

Turnejas “Born This Way Ball” koncertos, ko pati Gāga nodēvējusi par elektronisku metāla popoperu, Lēdija ir tērpta Džordžio Armani radītos tērpos, bet skatuve pārvēršas par iespaidīgu viduslaiku pili. To uz Latviju pēc koncertaģentūras “FBI” ziņām, transportē piecpa-dsmit smagās automašīnas. Popdīva viņas slavas ballē ierodas uz mākslīga vienradža, dzemdē pati sevi no milzu vēdera, sludina mīlu it visos tās veidos un brauc uz motocikla, kas aprīkots ar klavierēm. Starp citu, tiešu uz tā viņa izpilda jaunumu – satriecošu balādi “Princess Die”, kas raisa visai šokējošas asociācijas ar princeses Diānas dzīvi un nāvi un būšot iekļauta nākamajā Lēdijas Gāgas albumā “Artpop”.

Tiek prognozēts, ka viņas jaunais šovs Mežaparka Lielajā estrādē pulcēšot 40 000 skatītāju. Atliek nākt un pārliecināties pašiem, vai taisnība Eltonam Džonam, kurš nesen izteicās – Madonnai laiks nokāpt no skatuves un atdot troni jaunai popa valdniecei.

 

UZZIŅA

Koncerta sākums 19.30

Lēdijas Gāgas koncertu Rīgā iesildīs nesen atkalapvienojusies britu glemroka grupa “The Darkness”.

Biļetes interneta lapā

www.ticketpro.lv.

Cena Ls 29, 39 un 69 (fanu zona).

Īpašais fanu komplekts “Government Hooker” – Ls 136

VIP komplekts “Highway Unicorn” – 
Ls 189

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+