×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Gaida ciemos mazbērnu, kas dzimis Anglijā

Lasītājiem jautāju, ko viņi cer sagaidīt no šīs vasaras.

 

* Astra Brinkmane Rīgā: “Šovasar nedaudz paceļošu tikai pa Latviju, jo savu gadu un veselības dēļ, kas vairs nav tāda kā agrāk, nekur tālu nevēlos doties. Gribas aizbraukt uz Jūrmalu, Piebalgu un Gaujienu, apciemot lauku radus.”

* Andris Polis Vecpiebalgas novadā: “No vasaras neko daudz negaidu. Toties ceru uz cilvēkiem. Pietiek gaidīt no citiem, no valsts. Laukos govju palicis tik maz, ka drīz būs muzejā jāliek. Tos, kuri tur vistas, uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt.”

* Irēna Ivanova Ilūkstes novadā: “Es ar cerībām gaidu, kad pārstās maksāt pabalstus jauniem, spēcīgiem cilvēkiem un viņi atkal iemācīsies strādāt. Nekad un nevienos laikos nauda nav maksāta par baltu velti. Arī tā saucamā simtlatnieku programma cilvēkus ir izlaidusi, jo nauda nāca pārāk viegli. Uz vienu, kas godīgi strādāja, pieci bija tādi, kas slaistījās. Man ir sešas govis un apmēram 25 hektāri zemes, pensijas gadi un strādāt kļūst arvien grūtāk. Būtu vajadzīgs strādnieks, kam, strādājot kopā, varētu ierādīt visus darbus. Bagātību nesolu, bet paēdis tas cilvēks būtu.”

* Daina Šķiezna Rīgā: “Vienīgais, ko gribētu, – atgriezties 1938. gada vasarā. Kā mēs, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunieši, gatavojāmies savu valstu divdesmitajai jubilejai! Nekad nekas līdzīgs neatkārtojās.”

* Biruta Gulbenē: “Vēlos, lai dārzā viss izaug! Šogad it kā visu laikus iesēju un sakopu. Ceru, ka neuznāks pārāk spēcīgas salnas vai negaidīta krusa. Gaidu ciemos mazbērnus. Jaunākais, kuram jūlijā paliks trīs gadi, Latvijā būs pirmoreiz, jo piedzima Anglijā. Esmu viņu redzējusi tikai fotogrāfijās.”

* Velta Dišlere Sēmes pagastā: “Mēs ar vīru esam laimīgi, ka varam vēl kustēties un kopt savu vectēvu zemi. Citi mūs sauc par trakiem, ka tā plēšamies, bet mums un bērniem tas sagādā gandarījumu.”

* Imants Vītols Rīgā: “Es gaidīšu ciemos savus bērnus, kuri aizbraukuši uz ārzemēm vai arī dzīvo tepat Latvijā. Ceru, ka vasara nebūs pārāk karsta vai lietaina. Novēlu, lai lauciniekiem izdodas visus darbus padarīt bez lietavām un sala.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+