×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Gaida skolēnus un lasītājus

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Šodien, rīt un parīt visi, kuri vēlas turpināt izglītošanos, kā arī ciena grāmatas, aicināti doties uz Ķīpsalas izstāžu halli, kur vienlaikus notiek izstāde “Skola 2013” un “Grāmatu svētki 2013”.


 

Arī šogad izglītībai veltītajā izstādē piedalās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes, mācību centri no Latvijas, Krievijas, Igaunijas, Vācijas, Kanādas, Nīderlandes un citām valstīm.

Jaunieši te var gan uzzināt par iestāšanās kārtību mācību iestādēs, gan gūt praktisku ieskatu dažādu profesiju pārstāvju ikdienā. Izglītības iestāžu stendos notiek friziermeistarības, kosmetoloģijas un citu prasmju paraugdemonstrējumi, var izmēģināt, cik ērts ir tiesneša krēsls un cik smags – profesionālo karavīru aprīkojums. Visu izstādes laiku noritēs arī konkurss “Jaunais profesionālis”, kura laikā, piemēram, jaunie pavāri sacentīsies ēst gatavošanā, viesmīļi – viesu apkalpošanā, bet topošie transporta speciālisti – lauksaimniecības mašīnu apkopē.

Gan Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas skolēni, gan Daugavpils 16. vidusskolas skolēni ekskursijā uz Rīgu devušies tieši izstādes laikā. Liepājniece Darja Morozova izstādē redzēto vērtēja ļoti atzinīgi. Meitene vēlas studēt medicīnu, un izstādē paticis tas, ka varējusi aprunāties gan ar Latvijas Universitātes, gan Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas studentiem, kuru sniegtā informācija bijusi plašāka nekā tīmeklī pieejamā.

Darja interesējusies arī par studiju iespējām ārzemēs un nolēmusi izmantot Nīderlandes augstskolu pārstāvju izteikto piedāvājumu lidot uz atvērto durvju dienām Bredas universitātē. Par aviobiļetēm gan jāmaksā pašai, taču trīs dienu uzturēšanās izdevumus segs mūsu jauniešu vervētāji.

Daugavpilietis Jānis Proņko toties teica, ka izstāde nav palīdzējusi izvēlēties studiju virzienu vai augstskolu. Gaidāmais lēmums tik grūts, ka te nekas nelīdz. Par studiju iespējām ārzemēs izstādē nav interesējies, jo vēlas palikt Latvijā. Augstskalnes vidusskolas skolēns Andris Krauze domā studēt Latvijas Lauksaimniecības universitātē, bet piemērotāko fakultāti vēl nav izraudzījies.

Bet Grāmatu svētkos var iegādāties izdevumus par izstādes cenām, apmeklēt kaligrāfijas radošo darbnīcu, kā arī piedalīties literāros sarīkojumos.

Grāmatu svētku laikā var apmeklēt arī apgāda “Lauku Avīze” stendu, kur tikai par 50 santīmiem var iegādāties iepriekšējos gados sērijā “Lata romāns” iznākušos daiļdarbus, bet tematiskās avīzes maksā vien 70 santīmus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+