×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. jūlijs, 2012
Drukāt

Gaidām Daudzeses pamatskolā

skola_202

Reizi piecos gados pašā vasaras viducī, kad lielajās liepās ap Daudzeses pamatskolu san tūkstošiem bišu, savā baltajā skolā atgriežas tie, kas to reiz saukuši par savējo, – bijušie skolēni, skolotāji, darbinieki. Klāt salidojums un nu jau 80. dzimšanas diena! 


 

1931. gada vasarā kalniņā, kā teica, Elles purva malā, sāka vest ķieģeļus, akmeņus un citus būvmateriālus un čakli būvēt jauno skolas ēku. Plašais nams tika pilnībā pabeigts un iesvētīts 1935. gadā, bet mācības sāktas jau 1932. gada rudenī. Skolas celtniecība izmaksāja 87 tūkstošus latu, bet, ieskaitot klaušas, – 110 tūkstošus. Ar skolas celtniecību bija radies 50 tūkstošus liels parāds, kas kā smaga nasta ietekmēja pagasta pašvaldības finansiālo stāvokli. Pēc 80 gadiem pašvaldība arī maksā kredītu – šoreiz jau par moderno 2009. gadā uzcelto sporta halli pie skolas.

Skola pārdzīvojusi dažādus laikus, mainījušies tās nosaukumi – no sešgadīgās uz septiņgadīgo, tad uz astoņgadīgo, beidzot – deviņgadīgo, un tagad tā ir Daudzeses pamatskola. Tā kļuvusi skaista, moderna, mūsdienīga. Pēdējos 40 gados skolu absolvējuši 502 jaunieši.

Mums tiešām palaimējies ar skolas direktoriem – 35 gadus skolu vadīja Vladislavs Antāns, tajā laikā daudzesieši bija vieni no pirmajiem valstī, kas lika pamatus daudzām sadzīves tradīcijām. V. Antāna vadībā 1958. gadā notika pirmie pilngadības svētki, 1960. gadā – pirmais jauno ģimeņu vakars. Tagadējais direktors Valdis Puida savā amatā jau 25 gadus, nerimstošs ideju ģenerators un iedvesmotājs. 
pamatskola_20

Šā gada 14. jūlijā gaidīsim viesus jau no plkst. 14, kad sāksies reģistrācija. Katrs saņems skolas Patriota pasi – paldies par lielisko ideju Gulbenes vidusskolai! Būs iespēja gida pavadībā ar autobusu izbraukt ekskursijā pa pagastu; dosimies uz svētbrīdi Daudzeses baznīcā un kapu kalniņu, kur pieminēsim bijušos skolotājus. Svinīgais sarīkojums visus pulcēs plkst. 18, bet pēc tam klašu telpās tiksimies un dalīsimies atmiņās ar klasesbiedriem, lustēsimies zaļumballē. Digitālo fotogrāfiju laikā tomēr arvien vairāk sākam novērtēt tradicionālās fotogrāfijas, tādēļ vakara gaitā varēs izmantot profesionāla fotogrāfa pakalpojumus un uzreiz saņemt bildes.

Absolventi, kas ieradušies no tālienes, varēs pārnakšņot skolas dienesta viesnīcā. Pusnaktī dalīsim kliņģera astoņdesmitnieku un palaidīsim naksnīgajās debesīs uguns laternas, iečukstot vai uzrakstot vēlējumus sev un skolai. Mudiniet savus skolasbiedrus uz pasākumu, lai tas izdotos jautrs un atmiņām bagāts! Daudzeses pamatskolas kolektīvs ļoti gaidīs visus bijušos skolēnus, skolotājus, darbiniekus, skolas draugus un labvēļus!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+