Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Latviju apdzīvo dažādi politiski radījumi8


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Shutterstock

Pašlaik politiskā nācija, ar to saprotot pilsoņus, kurus daudzmaz interesē klātbūtne, līdzdalība un galaiznākums nacionālajās vēlēšanās, sašķēlusies pa sastāvdaļām, komponentēm un nesamierināmām frakcijām. Konfliktējums iezīmējas pat starptautiskā līmenī. Latviju apdzīvo dažādi politiski radījumi – Trampa piekritēji, Sorosa mācības sekotāji, Makrona fani, pūlītis putinistu – bet visiem raksturīgi, ka tie otriem labprāt izdauzītu priekšzobus, un drīz pašaizsardzības nolūkos būs spiesti staigāt bruņucepurēs.

Iekšpolitiskajā infokarā saucamie latviskie spēki ir tiktāl sliktās kaimiņattiecībās ar citām partijām, ka paredzamajās LTV debatēs ieteicams norīkot dežurējošo specvienību “Omega”, kas ar rundziņām nomierinātu iekarsušos konkurentus, vai vismaz kulisēs nostatīt pažarnieku ar šļūteni. Pat lis-tēs iekļautie cilvēki, par kuriem agrāk bija iespaids, ka kādā jaukā dienā viņi kļūs par Zinātņu akadēmijas īstenajiem locekļiem, spēj vienoties tikai vienā jautājumā – tu esi duraks! Nē, tu pats esi duraks! Kauns atstāstīt sociālajās vietnēs valdošo atmosfēru, kur cits citu apsaukā par noderīgajiem idiotiem, Strenču dziedniecības iestādes klientiem un krimināli sodāmām personām. Turklāt vēl tikšot atskaņots noplūdināts gigantisks audiomateriāls ar noklausītām sarunām, kas vērptas uz “Taureņu” pirts lāvas un džakūzi vannas viļņos, kas ievērojamus vīrus atspoguļošot gaužam nesimpātiskā gaismā.

Tas atbalsojas politiskās nācijas noskaņojumā, nosit garīgo. Darbaļaudis zaudē možumu un dzīvesprieku, pensionāriem kāpelē asinsspiediens, un uztraukumā balsotāji var izdarīt ļoti negaidītas izvēles. Novērotāji jau spriež, ka “Saskaņa” ar “KPV LV” draudzējoties kā ķirši ar šokolādi, kas daudzreiz sistai, mocītai opozīcijas “Saskaņai”, kuras biedriem atņem pielaides, nelaiž politiskajā pārvaldē, dodot revanša izredzes.

Miermīlīgie iedzīvotāji jautā – kas te mums būs? Revolūcija? Kursa maiņa? Viss trādirīdis tikai par 100 darba vietām, it kā Saeimas deputāta krēsla mīkstums būtu kolosālākā, siltākā vieta pasaulē. Deputāta arods taču ir no grūtākiem, jo saeimiešus arestē, uz viņiem kliedz un svilpj, zvaigā humores-kās, kaunina un lamā kā suņus.

Dažas partijas tiešām šķiet uzvarai ieķīlājušas visu, jo ir plāniņš iekārtot aktīvistus pie nodokļu maksātāju apmaksātām rasola bļodām un kūpošiem cepešiem. Radiofonā premjera kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis minēja, ka “Saskaņa” dabūšot vairākumu, vienatnē stādīšot valdību un domāšot par ekonomiku. Pirmkārt, diez vai Dombrovska kungs neizrādīsies par profesionālu fiasko cietēju nākotnes pareģošanā. Otrkārt, ka tik domāšana par ekonomiku nav tā pati, kas Rīgas domē pie kaķu vīra, kur saskaņieši ar radagabaliem tiek pie labiem robiem, pamazām apaug ar mantību, uzlabo dzīves apstākļus un uz jauno mājvietu (piemēram, Mežaparkā) ar džipiem pārved servīzes, sudrablietas, persiešu paklājus.

Saistītie raksti

Bet vēlētāji nudien no partijām sagaida ko vairāk par lozungotu klaigāšanu – domāsim par ekonomiku un īstenosim atbildīgu un mērķtiecīgu politiku! Vai – pūš pārmaiņu vējš un beigsies oligarhu vara!

Jācer, ka pirms vēlēšanām priekšplānā vēl iznāks pieauguši politiķi, nevis kandidāti, kas izskatās pēc mazuļiem, kas noņemti no mammiņas krūts, vai bezpilotā aizbēguši no stingrās Arinas Rodionovnas uzraudzības. Par tādiem doto atļauju startēt vēlēšanās ļaudis saka – zeme atveries, vai šito jefiņu nesīs Saeimas parkets!

LA.lv