×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

“LA” lasītāji: Gaidām sirdsapziņas balsojumu prezidenta vēlēšanās (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Līdz Valsts prezidenta vēlēšanu dienai 3. jūnijam tikai divas nedēļas, un tas, cik svarīgi ievēlēt šajā amatā vispiemērotāko kandidātu, ir visdedzīgāk apspriestais temats “LA” lasītāju vēstulēs.

Lai ministrs turpina darbu

Ja Saeimas deputāti nevarēs vienoties par Egilu Levitu kā par vienīgo Valsts prezidenta amata kandidātu, tad tiks izdarīta milzīga, nelabojama kļūda. Vai tad “Vienotībai” nav skaidrs, ka Levita kungs ir galvastiesu pārāks par Raimondu Vējoni? Levits nepārzinot Latvijas iekšējās problēmas? Tie ir meli. Vējonis lai paliek par aizsardzības ministru, kur viņš labi iejuties un strādā atzīstami.

Pēteris Karlsons

Lai Vējonis nostrādā četrus gadus pašreizējā amatā un kopā ar karavīriem paveic tos darbus, ko nepaveica, būdams vides ministrs. Mums uz simtgadi vajag prezidentu, kurā ieklausās un kuram, runu beidzot, zāle aplaudē.

Ziedonis Dzirkalis 
Krāslavā

Atbalstīsim!

Man nav šaubu, kurš Latvijai ir vispiemērotākais prezidenta kandidāts, kurš spēs līdzvērtīgi runāt ar Obamu, Kemeronu vai Merkeli, kurš ir galvas tiesu pārāks par Vējoni, Pabriku, Kalnieti vai Bondaru.

Liekas, ka vienīgā iespēja ievēlēt Latvijai viscienījamāko prezidentu ir ar tautas atbalstu. Tāpēc aicinu Nacionālo apvienību organizēt tautas mītiņu pie Saeimas, pirms Levita kungs ir atteicis. Ceru, ka mūsu tauta sapratīs un rīkosies ar atbildības sajūtu pret savu valsti!

Ādolfs Ločmelis 
Jūrmalā

Manas ilūzijas

Mans prezidenta amata kandidāts ir Gundars Daudze. Gudrs, erudīts ārsts, būs nelokāms, bet taisnīgs, jau ir strādājis pie Valsts prezidenta, vietējais latvietis (nevis no Amerikas vai Briseles). Labi pārzina visu, sākot no bagātnieka līdz maznodrošinātajam un trūcīgajam, rūpēsies par Latvijas attīstību.

Ceru, ka manas ilūzijas piepildīsies.

Broņislava Beča Rīgā

Rūp visas sabiedrības intereses

Sabiedriskajos medijos visbiežāk esmu dzirdējis Āboltiņas kundzes un Šadurska kunga viedokli un atbalstu Vējoņa kungam. Tas ir skaidrs un saprotams. Svarīgi jau pirmajā balsojumā ievēlēt prezidentu. Nešaubos, ka Vējoņa kungs varētu labi tikt galā ar saviem pienākumiem. Tomēr pastāv ļoti milzīgs risks ZZS interešu dēļ.

Šobrīd Latvijai svarīgi turpināt iesāktos darbus aizsardzības jomā. Bieža ministru maiņa nesekmē ministrijas darbu. Perspektīvā Vējoņa kungam būtu labas izredzes tikt ievēlētam pēc tam, kad būs beidzies ZZS interešu konflikts.

Levita kungs nepārstāv vienas partijas, bet pārstāv visas Latvijas sabiedrības intereses. Ar savu profesionālo darbību viņš jau ir pierādījis, ka sabiedrības intereses viņam ir ļoti svarīgas.

Ja partijas spētu vienoties un ievēlēt Levita kungu, tad celtos visu trīs varas partiju reitingi un sabiedrības atbalsts turpmākajās vēlēšanās.

Jānis Gavars

Politiska brieduma rādītājs

Saeimai tas būs sirdsapziņas balsojums, izteikta attieksme pret vēlētājiem, tāpat tas parādīs tautai deputātu zināšanas un politisko briedumu.

Diskusijās ar prezidenta kandidātiem pretargumentu apstrīdēšana parāda cilvēka intelektu.

Lemberga kunga izteicieni par to, ka Levits “neizprot situāciju Latvijā” un “savārīs ziepes”, vairāk attiecas uz pašu autoru. Jo Levits ir augstākās kategorijas tiesnesis, kura kļūšana par prezidentu būtu svētīga arī Latvijas tiesu sistēmai.

Latvijas Televīzijai jāorganizē Levita un Vējoņa kungu “divkauja” ēterā, kas visai Latvijai parādītu, kas ir kas. Tauta ir vēlējusi Saeimu un tai nav vienalga, kas būs Valsts prezidents, it sevišķi salīdzinājumā ar Igaunijas un Lietuvas amatpersonām.

Jāņem vērā, ka Levita kungs var būt kritisks arī pret Rietumiem, par ko liecina viņa izteikumi – ja mēs būtu vienmēr klausījuši Rietumiem, nezin vai būtu tagadējā Latvija.

Mūsu lielā kaimiņa visa vēsture un jo sevišķi tagadne rāda, ka neviens nevar pateikt, kāda nākotnē būs Krievija. Šajā sakarā Vējonis kā aizsardzības ministrs jau ir sevi parādījis, kas nav mazsvarīgi. Vai atkal jāmeklē jauns aizsardzības ministrs?

Eduards Romulis 
Valkas novadā

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Neceriet, tauta, ka saeima ieveelees Levita kungu! Huute un rizzaa to nepiellaus!

 2. Kamēr Hūte un Āboltiņa diktēs savus noteikumus,nekāds sirdsapziņas balsojuma nebūs.

 3. Sirdsapziņas balsojumu par izmaiņām pensijās un neapliekamajā minimumā!

 4. reklāmraksts levitam:) žīdi sacerejušie s savejo dabut par prezidentu, jo tad ne tik ” atgūs stridigos īpašumus” ātri un bez problēmām, bet ari nomasmaksu par pedejiem 100 gadiem vares iekasēt

 5. ievēlot vējoni par prezidentu atkal varēsim teikt -par prezidentu var būt kurš katrs.

 6. kāds sirdsapziņas balsojums ZOOpreziden†a vēlēšanās!

 7. ZZS sirdsapziņas balsojums – “imtīmā gaisotnē aiz slēgtām durvīm”…lai tiktu pie paklausīga un viduvēja prezidenta

 8. Jautājums – vai pa lapsu alām iekļuvušais Saeimā ir ar sirdsapziņu vai vairāk skatās uz krusttēvu? Vai krusttēvam vispārībā var būr sirdsapziņa un pašai krusttēva gvardei ZZS ? Un kad tie trīs krusttēvi sanāk kopā – puse Saeimas dreb – tur paskatās stipendiātu burtnīciņā ….un vajag pēdējo kretīnu. Divi piegājieni jau bijuši un nu trešais.
  Par Levita kungu – ar prāta briedumu ir daudz pārāks par citiem un tas tautai imponē, bet krusttēvi var sākt just termiņcietuma drūmās kameras un tad kūdras griešanu Siguldas purvā… Vai to pieļaus?

 9. Piekrītu, ka Egils Levits mūsu mīļajai Latvijai ir labākais prezidenta kandidāts, bet ko līdz mūsu daudzu vēlme, sapņi un cerības, ja daudzās no tām simts gudrajām galvām – perinās citas intereses un plāni… Interesanti, kurai personai paredzēts Aizsardzības ministra krēsls, ja no trases tiek noņemts patreizējais ministrs? Kāpēc tādi aizdomīgi manevri? Valsts aizsardzības jomai būtu jābūt stabilākai un nevajadzētu tā mētāties ar kadru maiņām! Vai tas stiprina valsts drošību? Uzskatu, ka Vējoņa kungam vēl ilgi jāstrādā, lai sasniegtu Levita kunga pieredzi un zināšanas. Ar katru brīdi vairāk šajās prezidenta cīņās – Vējoņa kungs kļūst nesimpātiskāks, nekritiskāks pret savām spējām un tuvojas iepriekšējā prezidenta ‘vērtību skalai’. Skumji, ja mūsu ievēlētie deputāti no ZZS (īpaši Brigmanis), Solvita Āboliņa un Co tā spēlējas ar mūsu valsts nākotni! Mēs jau četrus gadus baudījām ZZS un SC balsojuma rezutātu! Sadomājušies savu ‘raganu deju’ turpināt!
  Ja tie lielie kungi nesaprot, būs jādodas uz Rīgu ar mēslu dakšām -izmēzt tos Augeja staļļus!

 10. gaidāt sirdsapziņas balsojumu no SAEIMAS!!! NESAGAIDĪSIET!!??? SAEIMAI SIRDSAPZIŅAS JĒDZIENS IR SVEŠS… Vispirms ir JĀBŪT sirdsapziņai… To ieaudzina no mazām dienām ģimenē…LŪK TĀ, MĪĻIE!!!

 11. Labākā izvēle Atbildēt

  Pēc Bērziņa pat necerēju, ka var parādīties tiešām izcils prezidenta kandidāts, bet, redz, ka tāds tomēr tiek nosaukts – Egils Levits! Deputātiem vajadzētu saprast, ka šāds prezidents jūtami cels Latvijas prestižu un atpazīstamību, ka valsts pilsoņi beidzot varēs lepoties ar savu prezidentu nevis kā šobrīd – katrā parādīšanās reizē izjust kaunu par valsts pirmo personu. Deputāti ar savu balsojumu par Levita kungu varētu manāmi celt arī pašasi Saeimas reitingu – pilsoņi vēlēšanās jums šo balsojumu pieminēs!

  • Turēšu īkšķus par Levitu Latvijai. Tik daudz jau ir pateikts, ka beidzot ir cienīgs kandidāts un jāizdara pareizā izvēle

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+