Dabā
Laika ziņas

Gaidāma saulaina sestdiena0

Foto-LETA/AFP

Sestdien, 3.martā, Latvijā gaidāms sauss un saulains laiks, vairāk mākoņu būs valsts dienvidaustrumos un vietām Ziemeļkurzemē, prognozē sinoptiķi.

Saule gaisu sasildīs līdz -2..-7 grādiem. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu, ziemeļaustrumu vējš.

Rīgā spīdēs saule, lēnu austrumu vēju nomainīs mērens ziemeļaustrumu vējš un gaisa temperatūra pakāpsies līdz -3..-4 grādiem.

Dienvidaustrumos no Latvijas atrodas ciklons, bet tā ietekme tikpat kā nav jūtama. Atmosfēras spiediens pazeminājies līdz 758-760 dzīvsudraba staba milimetriem jūras līmenī.

Naktī uz sestdienu gaisa temperatūra visā valstī, izņemot dažas vietas piekrastē, noslīdēja zem -14 grādiem, Daugavpils novērojumu stacijā sešos rītā sasniedzot -21,4 grādus. Tā bija desmitā nakts pēdējo divu nedēļu laikā, kad sals Latvijā sasniedzis -20 grādu atzīmi. Iepriekšējo reizi šāds sals marta mēnesī valdīja 2013.gadā.

Līdz -19..-21 grādam gaisa temperatūra aizvadītajā naktī pazeminājās arī vietām citviet Latgalē, Vidzemes augstienē, Zemgales rietumos un Kurzemē. Siltākā nakts bija Kolkā, kur nekļuva vēsāks par -9 grādiem.

Maksimālā gaisa temperatūra piektdien, 2.martā, LVĢMC novērojumu tīklā bija no -2,3 grādiem Ventspilī līdz -7,1 grādam Alūksnē.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 2.martā bija +24 grādi Maltā un Itālijas dienvidos. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz sestdienu -34 grādi kalnos Zviedrijā.

LA.lv