×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Gaidāmas pārbīdes Somijas valdībā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijas finanšu ministrs Aleksandrs Stubs

Somijas finanšu ministrs Aleksandrs Stubs atstās amatu valdībā pēc tam, kad nedēļas nogalē zaudēja savas konservatīvās Nacionālas koalīcijas partijas vadītāja vēlēšanās.

46 gadus vecais iekšlietu ministrs Peteri Orpo saņēma 441 partijas biedra atbalstu un kļuva par jauno tās vadītāju, bet 48 gadus veco līdzšinējo partijas vadītāju Stubu atbalstīja 361 kongresa dalībnieks. Nacionālās koalīcijas partijai pašreizējā Somijas valdības sastāvā ir četri ministru portfeļi. Valdības koalīcijā ietilpst arī Centra partija un partija “Īstenie somi”. Somijā ierasti koalīcijas partijas savā starpā sadala ministru portfeļus, un katras partijas vadītājs izvirza kandidātus konkrētu ministru amatam.

Orpo jau iepriekš skaidri pauda, ka gadījumā, ja sestdien uzvarēs partijas vadītāja vēlēšanās, viņš uzņemsies finanšu ministra amatu. Orpo tiek uzskatīts par piezemētu politiķi, kurš ieguvis atzinību par iedarbīgo rīcību iekšlietu ministra amatā saistībā ar bēgļu krīzi. Stubs Nacionālās koalīcijas partiju vadīja kopš 2014. gada un bija Somijas premjerministrs no 2014. gada jūnija līdz 2015. gada aprīlim, kad parlamenta vēlēšanās zaudēja pašreizējā premjera Juhas Sipilas vadītajai Centra partijai. Reiz bijis Somijas populārākais un dinamiskākais politiķis, kurš pazīstams ar savu atlētisko tēlu un aktivitāti sociālās saziņas vietnēs, tomēr pēdējo gadu laikā Stubam ir bijušas grūtības iegūt atbalstu dzimtenē laikā, kad tās ekonomika piedzīvo lejupslīdi. Novērotāji atzīmē, ka tiek apšaubītas viņa vadības spējas un interese par iekšpolitiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+