×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Gaidāms ECT spriedums

Rīt Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) paziņos spriedumu lietā, kurā bijušā padomju armijas virsnieka ģimene sūdzas par izraidīšanu no Latvijas. Sūdzības iesniedzēji ir Kaļiņingradā dzīvojošie Sergejs Vikulovs, viņa sieva Gaļina un dēls Antons, liecina ECT mājaslapā pieejamā informācija.


 

1955. gadā dzimušais Sergejs ir bijušais padomju armijas virsnieks, kurš kopā ar ģimeni tika izvietots Latvijas Padomju Sociālistiskajā Republikā un pēc neatkarības atjaunošanas – Latvijā. Pēc demobilizācijas no armijas 1998. gadā Vikulovam tika atteikta uzturēšanās atļauja Latvijā.

Sūdzības iesniedzējus Latvijas varas iestādes informēja, ka viņiem valsts jāpamet 2000. gada jūnijā. Vikulova ģimene šo lēmumu pārsūdzēja, taču apelācija tika noraidīta, un Vikulova ģimenei Latvija bija jāpamet 2003. gada jūnijā. Tā kā sūdzības iesniedzēji to nedarīja, viņi 2003. gada 3. septembrī tika arestēti. Vikulovi sūdzas par apstākļiem, kādos viņi tika turēti apcietinājumā pirms deportēšanas uz Krieviju, proti, kamera bijusi maza un netīra un tā bijusi jādala ar citiem cilvēkiem, kā arī pasniegtā pārtika bijusi slikta. Tāpat Vikulovi uzskata, ka viņu arests bijis pretlikumīgs, jo lēmums par to pieņemts tikai piecas dienas pēc tam, kad viņi jau bija aizturēti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+