Kultūra
Mūzika

Gaidāms grandiozs LNSO koncerts zem klajas debess 16

Publicitātes foto

Piektdien, 11. augustā, plkst. 19 pirmo reizi “Origo Summer Stage” būs iespēja dzirdēt nebijuša mēroga klasiskās mūzikas koncertu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) izpildījumā zem klajas debess. LNSO spēlēs Antonīna Dvoržāka skaņdarbus, un tos diriģēs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, informē rīkotāji.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir izveidots 1926. gadā, un šogad tas svin 91 gada jubileju. LNSO ir viena no valsts klasiskās mūzikas aprites pamatvērtībām – augsti profesionālu mūziķu apvienība ar spēcīgām tradīcijām, dāsnu skanējumu un atdevīgu spēli. “Origo Summer Stage” LNSO izpildīs čehu romantisma laikmeta dižākā komponista Antonīna Dvoržāka divus skaņdarbus – Astoto simfoniju un “Slāvu deju solminorā”.

“Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra ikdienā līdztekus tradicionāliem koncertiem netrūkst arī radošu eksperimentu ar saturu un formu – izaicinošu jaundarbu pirmatskaņojumi, neierasti koncertu formāti, jaunas auditorijas ieinteresēšana. Jaunas telpas apgūšana turpretim nenotiek tik bieži, un tieši tādēļ LNSO ir ieintriģēts piedalīties “Origo Summer Stage” vasaras koncertu sērijā. Pasaulē simfonisko orķestru koncerti uz vasaras skatuvēm gan dabiskā, gan urbānā vidē nav nekāds retums – Berlīnes Waldbühne, Vīnes Šēnbrunnas pils parks, Minhenes Odeonplatz – tie ir tikai daži no piemēriem, kur orķestri dodas ārpus savām pastāvīgajām mītnesvietām, tādējādi arī uzrunājot jaunu auditoriju, paplašinot klausītāju loku, kas, manuprāt, ir viens no klasiskās kultūras pamatuzdevumiem 21. gadsimtā,” saka LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

“Šāda veida klasiskās mūzikas koncerts “Origo Summer Stage” notiks pirmo reizi astoņu gadu laikā,” stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.

LNSO pēc koncerta “Origo Summer Stage” dosies savā šī gada otrajā koncerttūrē uz Franciju, kā arī vienu koncertu sniegs Šveicē. Augusta beigās LNSO savā vasaras rezidencē koncertzālē “Cēsis” svinēs savu mūzikas festivālu “LNSO vasarnīca”. Tā laikā notiks klasiski un neakadēmiski vakara koncerti, izrādes bērniem un pusaudžiem, kamermūzikas koncerti un fotoizstādes, kas paredzētas ikviena gaumei un vecumam, tādēļ festivāls būs piemērots apmeklēšanai gan kopā ar ģimeni, gan ar draugiem.

LA.lv