×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. februāris, 2013
Drukāt

Gaidāms liels skaits “Microsoft” programmatūras “ielāpu”

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kārtējā informācijas tehnoloģiju koncerna “Microsoft” ar drošību saistīto jauninājumu sūtījumā 12.februārī gaidāmi “ielāpi” rekordlielam skaitam ievainojamību, tostarp teju visām interneta pārlūka “Explorer” versijām, raksta informācijas tehnoloģiju portāls “The Register”.

Kopumā kārtējā “Ielāpu otrdienā” tiks izsūtīti 12 “Microsoft” programmatūras jauninājumi, no kuriem četri ir ar apzīmējumu “kritiski”, jo, tos neinstalējot, lietotājs riskē nopietni kaitēt savām informācijas sistēmām, raksta portāls. “The Register” saskaitījis, ka kopumā tiks likvidētas 57 dažādas ievainojamības “Microsoft” programmatūras, no kurām ne visas ir īpaši bīstamas.

No gaidāmās drošības ielāpu pakas apraksta “Microsoft” mājaslapā izriet, ka kompānija konstatējusi ļoti nopietnas (critical) ievainojamības “Internet Explorer” versijās no 6 līdz 9, dažādās “Windows” operētājsistēmu vidēs, arī daudzviet Latvijā lietotā “Windows XP”. Arī visjaunākais “Windows 8” un “Internet Explorer 10” ir “jālāpa”, tāpat pārlūka versijas 6 līdz 9, kas darbojas operētājsistēmā “Windows Vista” un “Windows 7”. Pat pārlūki, kas darbojas ar nesen tirgū piedāvāto planšetdatoru “Microsoft Surface”, ir ievainojami un tiem jāinstalē otrdien gaidāmā jauninājumu paka.

Daudziem klientiem “Microsoft” savus kārtējos “ielāpu” sūtījumus nosūta automātiskai instalācijai internetā vai pa e-pastu. Tos var atrast lejupielādei uzņēmuma tehnisko lietu mājaslapā “http://technet.microsoft.com”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+