×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Gaidāms satriecošs “Makbets” ar Samsonu Izjumovu titullomā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajā operā 26. februārī notiks Džuzepes Verdi operas “Makbets” pirmizrāde, LA.lv pavēstīja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Titullomu interpretēs baltkrievu baritons Vladislavs Suļimskis, LNO solisti Samsons Izjumovs un Armands Siliņš. Lēdijas Makbetas lomā, kas ir viena no sarežģītākajām itāļu romantiskajā operā, atveidos uzlecošā ukraiņu operzvaigzne Tatjana Melņičenko un LNO soliste Julianna Bavarska. Jauniestudējumu veido teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, diriģents Aigars Meri, režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss, horeogrāfe Linda Mīļā, videomākslinieks -8.

“Galvenais “Makbeta” uzmanības objekts ir cilvēks un viņa psiholoģija – galvenā varoņa iekšējā konflikta tuvplāns. Šajā iestudējumā ceļosim pa Makbeta domu pasauli un izsekosim visam, kas notiek ar cilvēku, kad pār viņu sāk valdīt it kā kāds cits, bet patiesībā – ambīcijas un varas griba jeb vienā vārdā egoisms,” topošo iestudējumu raksturo režisors Viesturs Meikšāns, kuram šis iestudējums ir debija uz Latvijas Nacionālās operas Lielās skatuves pēc ļoti veiksmīgā Kristapa Pētersona operas “Mihails un Mihails spēlē šahu” iestudējuma Jaunajā zālē.

“Makbets” ir Džuzepes Verdi desmitā opera un pirmā, kurai iedvesmu sniegusi Viljama Šekspīra daiļrade, par kuru komponists jūsmoja kopš agras jaunības. Džuzpes Verdi opera “Makbets” tapa pēc Florences Teatro de la Pergola pasūtījuma un pirmizrādi piedzīvoja 1847. gada 14. martā. Pirmoreiz Rīgā un vienlaikus arī pirmo reizi PSRS opera “Makbets” pirmizrādi pieredzēja 1975. gada 18. oktobrī Edgara Vārdauņa monumentālajā scenogrāfijā. Iestudējums, kuru radīja diriģents Aleksandrs Viļumanis un latviešu režijas vecmeistars Jānis Zariņš kopā ar kustību režisori Ēriku Ferdu, kļuva par īpašu notikumu mūsu operteātrī ar neaizmirstamu Žermēnas Heines-Vāgneres un Pētera Grāveļa interpretāciju Makbetu pāra atveidē. 2010.gadā Rīgas Operas festivālu diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā noslēdza “Makbeta” koncertuzvedums, ar kuru savā jubilejā kā pārliecinošs Makbets tika godināts Samsons Izjumovs, atgādina Treile.

Opera “Makbets” šosezon skatāma arī 27. un 28. februārī, 15. aprīlī, kā arī 2. un 11. jūnijā Rīgas Operas festivāla ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+