×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Gaidiet apsekojumu!

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) ziņo, ka uzsākta 2013. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma datu vākšana, kas turpināsies līdz 16. septembrim. Respondenti apsekojumam nepieciešamo informāciju var iesniegt elektroniski. 


 

Apsekojumā paredzēts iegūt informāciju par 30 tūkstošiem lauku saimniecību. Izlasē iekļautie respondenti, kuru elektroniskā pasta adrese ir CSP rīcībā, e-pastā saņems informāciju par anketas aizpildīšanu. Apsekojamā vienība šajā gadījumā ir lauku saimniecība – tehniski un ekonomiski atsevišķa vienība ar vienotu vadību, kas ražo lauksaimniecības produktus vai uztur zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī. Saimniecība var arī ražot nelauksaimnieciskus produktus un sniegt nelauksaimnieciskus pakalpojumus.

Šā gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma datu ieguvi veic pārvaldes Lauksaimniecības statistikas daļa sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru. Elektroniski nesaņemto informāciju turpinās iegūt līdz decembra beigām, veicot tiešas intervijas saimniecībās, kā arī telefon­intervijas, piesaistot CSP Preiļu telefon­interviju centra intervētājus. Plānots, ka apsekojuma pirmos provizoriskos rezultātus publicēs 2014. gada aprīlī.

Daļu informācijas pārvalde iegūs arī no administratīvajām datubāzēm: Lauksaimniecības datu centra Mājdzīvnieku reģistra un Bioloģiskās lauksaimniecības statistikas informācijas sistēmas, Lauku atbalsta dienesta Integrētās administrēšanas un kontroles sistēmas.

Atgādinām, ka lauku saimniecību struktūras apsekojumu atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes regulai veic reizi trīs gados. Mērķis – nodrošināt datu lietotājus ar kvalitatīvu un starptautiski salīdzināmu statistisko informāciju, ko izmantos, lai izvērtētu lauksaimniecības nozares attīstības tendences, kā arī veiktu turpmāko nozares politikas plānošanu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+