Sports
Citi sporta veidi

“Gaidīju, ka peletons mani noķers,” Skujiņš komentē izcilu uzvaru Kalifornijā0

EPA/Scanpix

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš no “Trek-Segafredo” komandas tam, ka spēs uzvarēt UCI Pasaules tūrē iekļautā Kalifornijas velobrauciena trešajā posmā, noticējis vien pēdējos pārsimts metros, pēc sacensībām medijiem pauda sportists.

Toms Skujiņš otrdien uzvarēja Kalifornijas velobrauciena trešajā posmā. Šīs sacensības latvietim ierasti ir veiksmīgas, jo to atsevišķos viņš pirmais bijis arī 2015. un 2016.gadā. Tiesa, tad Kalifornijas sacīkste nebija UCI Pasaules tūrē. Šādā līmeni Latvijas riteņbraucējs pēdējo reizi uzvarēja 2011. gadā, kad par “Vuleta Catalunya” posma uzvarētāju kļuva Gatis Smukulis.

Skujiņš bija starp četriem riteņbraucējiem, kuriem distances beigu daļā izdevās atrauties un iekrāt pusminūtes pārsvaru pār peletonu. Pārējie trīs riteņbraucēji atgriezās lielajā grupā, bet apmēram desmit kilometrus pirms finiša latvietim pievienojās amerikānis Šons Benets no “Hagens Berman Axeon” vienības.

Sacensību pēdējos kilometros Skujiņam un Benetam izdevās iekrāt 20 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, abiem cīnoties par uzvaru. Posma pēdējos pārsimts metros vairāk spēka bija Skujiņam, kurš Benetu pārspēja par trim sekundēm.
Tikmēr astoņas sekundes aiz Skujiņa finišēja lielā grupa, kuras galvgalī bija “Mitchelton-Scott” vienības austrāliešu riteņbraucējs Keilebs Evanss.

Šajā posmā sportistiem bija jāveic 197 kilometri ar pieciem kategorizētajiem kāpumiem, no kuriem četri bija jāpieveic sacensību pēdējos 50 kilometros. Skujiņš distanci veica četrās stundās 52 minūtēs un 47 sekundēs.


“Jā, šodienas panākums ir īpašs, tomēr zīmīgāka bija mana pirmā uzvara šajā velobraucienā, jo toreiz biju visiem nezināms braucējs, turklāt tobrīd uz pāris dienām tiku arī pie kopvērtējuma līdera krekliņa,” pauda Skujiņš.

Par uzvaru sāku domāt vien noslēdzošajos 300 metros. Gaidīju, kad peletons mani panāks, bet tas nenotika. Acīmredzot visiem šajā posmā bija grūti, ņemot vērā vēju un augsto tempu. Tas viss nāca man par labu,” norādīja latvietis. “Noslēgums nenoliedzami nebija viegls. Biju šeit braucis jau iepriekš, tāpēc tas noteikti man palīdzēja. Zināju, kas man jādara.”

Pērn gan Skujiņš šajā velobraucienā piedzīvoja neveiksmi, jo otrajā posmā smagi krita un lauza atslēgas kaulu.

Saistītie raksti

“Pagājušā gada kritiens neradīja manī papildus vēlmi sevi pierādīt. Man nav nepieciešama papildus motivācija,” izteicās Skujiņš, kurš gan nenoliedza, ka otrdienas posmā domājis par pērn piedzīvoto kritienu. “Domāju, ko televīzijas komentētāji teica. Droši vien: “Skujiņš brauc ātri. Cerams, šoreiz nepiedzīvos kritienu, kā tas bija pagājušajā gadā.“”

Velobrauciena kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ir kolumbietis Egans Bernals (“Sky”), kurš par 25 sekundēm apsteidz poli Rafalu Majku (“BORA-hansgrohe”). Savukārt Skujiņš, atpalikdams trīs minūtes un 31 sekundi, ir 23.pozīcijā.
Sprinteru ieskaitē latvietis ir ceturtais, bet aktīvāko braucēju vērtējumā ieņem otro vietu.

LA.lv