×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
14. novembris, 2013
Drukāt

Gaidis Bērziņš pametis TM parlamentārā sekretāra amatu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis (no kreisās), tieslietu ministra amata kandidāts Jānis Bordāns un demisionējušais tieslietu ministra Gaidis Bērziņš piedalās Saeimas ārkārtas sēdē, kurā lems par uzticības izteikšanu jaunā tieslietu ministra amata kandidātam.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pametis Tieslietu ministrijas (TM) parlamentārā sekretāra amatu, aģentūrai LETA apliecināja tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Ministrs norādīja, ka Bērziņš ir uzrakstījis atlūgumu 1.novembrī pēc TB/LNNK lēmuma izslēgt Bordānu no partijas.

To aģentūrai LETA apstiprināja arī Bērziņš. Par jauno parlamentāro sekretāru Bordāns lemšot tuvākajā laikā.

Tāpat ministra padomnieces pienākumus vairs nepilda arī Rīgas domes deputāte, “Latvijas Gaisa satiksmes” valdes locekle Baiba Broka (VL-TB/LNNK).

Kā ziņots, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) pagaidām neprasīs tieslietu ministra Jāņa Bordāna demisiju, jo uzskata, ka ir svarīgi turpināt virzīt ministra pieteiktās reformas, par ko paredzēts vienoties koalīcijas darba grupā.

Ņemot vērā Ministru prezidenta lēmumu pagaidām neprasīt tieslietu ministra demisiju, nacionālā apvienība paziņojusi, ka koalīcijas līgums vairs nav spēkā. Pēc tikšanās ar premjeru VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars žurnālistiem sacīja, ka koalīcijas līgums patlaban nedarbojas. “Vai mēs nākotnē nonāksim pie jaunās situācijas, pie tā, ka šīs koalīcijas līgums darbosies, – tas ir nākotnes jautājums,” norādīja Dzintars.

Dombrovskis pēc tikšanās ar nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) žurnālistiem sacīja, ka ir spēkā koalīcijas līgums, kas paredz, ka Tieslietu ministrija (TM) ir nacionālās apvienības pārziņā. “Šo uzstādījumu esmu gatavs respektēt, bet tajā pašā laikā ir svarīgi redzēt to, kādā veidā tiek nodrošināta ministra pieteikto reformu virzība,” norādīja premjers.

Nolemts izveidot koalīcijas darba grupu, kurā Bordāns prezentēs reformu piedāvājumu, lai maksimāli ātrā laikā varētu lemt par šo izmaiņu virzību.

Rosināt Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu Bordānam nacionālā apvienība neplāno.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK 1.novembrī vērsās pie Ministru prezidenta, informējot par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru Jāni Bordānu, jo partijas “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) 1.novembra valdes sēdē tika pieņemts lēmums izslēgt Bordānu no partijas.

Nacionālajai apvienībai prasot atsaukt Bordānu, viņam pašam būtu jāpiekrīt to darīt vai arī Dombrovskim būtu formāli jāpieprasa viņa demisija. Nacionālā apvienība neplānoja rosināt Saeimas balsojumu par neuzticības izteikšanu tieslietu ministram.

Šodien tika sarīkotas politiskās konsultācijas saistībā ar nacionālās apvienības lēmumu atsaukt no amata Bordānu. Premjers šodien tikās gan ar Bordānu, gan ar nacionālo apvienību un tās tieslietu ministra kandidāti Baibu Broku. Bordāns pēc tikšanās ar premjeru žurnālistiem sacīja, ka valdības vadītājam šodien ir iespēja izdarīt vēsturisko izšķiršanos, vai mēs turpinām tiesiskuma reformas vai arī paliekam tajā pašā tvanā, kas ir diezgan ilgus gadus bijis šajā valstī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Redzesim cik merktiecigi un fiksi pusbardaini ari ievilksies saja ministrija un parnems to galigi … un tad tos neizkustinat bez NA vaditas valdibas … !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+