×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Gaidis Bērziņš plāno doties 16.marta gājienā un apmeklēt Lesteni (14)

Foto: LETAFoto: LETA

12.Saeimas deputāts Gaidis Bērziņš.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš plāno doties 16.marta gājienā un apmeklēt Lesteni, ceturtdien Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Bērziņš.

Viņš uzsvēra, ka partijas pozīcija vienmēr bijusi tāda, ka nevienam netiek uzspiesta kāda konkrēta rīcība, katrs pats izdara savu izvēli, kā viņš piemin kritušos karavīrus, kas cīnījās par Latvijas brīvību.

“Es plānoju doties 16.marta gājienā un, visdrīzāk, apmeklēt arī Lesteni,” sacīja Bērziņš.

1944.gada 16. martā sākās Latviešu leģiona cīņas pret Sarkano armiju pie Veļikajas upes Krievijā, kuru dēļ organizācija “Daugavas Vanagi” 16. martu sāka atzīmēt kā Latviešu leģiona atceres dienu. Savulaik likumā “Par svētku un atceres dienām” 16. marts bija Latviešu karavīru atceres diena, bet 2000.gadā to no likuma svītroja.

Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM), izskaidrojot vēsturiskos notikumus, norāda, ka latviešu leģiona izveide bija nacistu noziegums, jo atbilstoši 1907.gada Hāgas konvencijai okupēto teritoriju iedzīvotājus ir aizliegts iesaukt bruņotajos spēkos. Vārds “brīvprātīgais” tika piekabināts, lai apietu šo konvenciju. Par izvairīšanās no iesaukšanas leģionā draudēja cietuma, bet vēlāk – nāves sods.

Latviešu leģions bija frontes vienība, un trešdaļa tās kareivju krita frontē. Neviens no leģiona nekad nav atzīts par vainīgu kara noziegumos kā leģiona dalībnieks. Tie Latvijas iedzīvotāji, kuri piedalījās nacistu izdarītajos noziegumos, kuri bija atbildīgi par tiem, pēc kara tika tiesāti, uzsvērusi Latvijas ĀM.

16. marta pasākumos netiek izmantota nekāda nacistu simbolika, kuru lietošana publiskos pasākumos Latvijā ir aizliegta, tāpat kā bijušās PSRS simbolika. Latvijas ĀM norāda, ka par 16. martu Latvijas valdības nostāja ir konsekventa – šī nav oficiāla piemiņas diena. Oficiāli Latvija kritušos karavīrus piemin 11.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. KAS VAR LIEGT MAN IET NOLIKT ZIEDUS , KUR ES VĒLOS??? Vai NAV jau bijuši pietiekami DAUDZ DAŽĀDU AIZLIEGUMU, lai tie turpinātos arī atjaunotajā LATVIJAS republikā jau 23 gadus??? Apnicis klausīties visus tos murgus par 16.martu! Ir lasīti tik daudz dažādi vēstures un aculiecinieku rakstītie darbi, bijušas tik daudz intervijas, radio pārraides, laikraksti apsprieduši šīs tēmas, bet MURGOTĀJI VĒL NAV PIEVĒRUŠI SAVAS MUTES, katru gadu maļot VIENU UN TO PAŠU TEKSTU!? Un KAS NOTIEK VALDĪBĀ??? KĀPĒC TUR “MURGS” DZĪVO UN IZLEMJ MINISTRU – TĀPAT BRĪVU LATVIJAS PILSOŅU – LIKTENI AR AIZLIEGUMIEM VIENIEM UN AR ATĻAUJU CITIEM??????? KĀPĒC VIENI var svinēt un baudĪt SVĒTKUS, BET TIE CITI NEVAR???????? Vai tad ABI NEKAROJA par LATVIJU???????? NESAPROTU, jo par nožēlu neesmu dzimis un audzis tajā laikā… Manī NAV NAIDA NE PRET VIENU, bet KĀPĒC ir ļaudis, kam ir tik liels naids, ka NEVAR RIMTIES SAVĀ NAIDA KURINĀŠANĀ!?? Tā katru gadu vieni un tie paši “murgi” ar vieniem un tiem pašiem vārdiem!?? Nemainās PAT vārdu kārtība!!!!!!!!! KĀ redzat, tad DOMĀŠANU nemaina NEMAINA puse!?! Valdībai būtu JĀPANĀK, lai ABAS puses mainītu domāšanu un tad sākt kaut ko aizliegt. Mēs neesam vainīgi pie pēdējā kara izraisīšanas, esam cietēji…

 2. Vai Gerhards ir gļēvlatvietis? Atbildēt

  Un ko darīs NA ministrs Gerhards? Cilinskis nenobijās un gāja – un zaudēja amatu. Domāju, ka Peru apceļotājam un vides jautājumos nekompetentajam Gerhardam Saeimas piešķirtais amats izrādīsies dārgāks un šis pie Brīvības pieminekļa nebūs.

 3. Gribi,lai apmeklē Ždanokas “antifašistu” sarīkojumus?

 4. Deputāts darba dienā darba laikā apmeklēs nacistu rīkotus pasākumus.

 5. Ja jau, kā vēsta ĀM, “Oficiāli Latvija kritušos karavīrus piemin 11.novembrī.”, kāpēc kalendārā ir atzīmēts 22. jūnijs (Varoņu piemiņas diena) un 22. septembris (Baltu vienības diena)? Jāsvītro! 🙂

 6. Malacis Bērziņš ar mugurkaulu- apsvecu. Mums latvijā ir savairojušies daudz kangaru, cik nožēlojami bet fakts

  • NA nacisti meklē tik reklāmas iespējas, jo lielāks troksnis nacionālā jautājumā(naida kurināšanā) jo aktīvāk viņi uzdarbojas. teikim barikāžu piemiņas pasākumos piedalijās tik tie NA biedri kam to uzlika amata pienākums kā saeimas spīkerei. pārejiem tas nebija intresanti jo pārāk maza publicitāte. ziemsvētku kauju piemiņas pasākumā vispār nebija neviena na pārstāvja. pēc tam klausities viņu runas par goda atdošanu kritušajiem par valsts brīvibu ir vair”ak nekā ironiski. vienigi kas viņus intresē ir pašreklāma

  • no tiem vecajiem okupācijas laika latviešiem, kuri būtu “ar mugurkaulu”, jau maz ir palikuši… Viņi ir fiziski likvidēti, izsūtīti uz Sibīriju, izdzenāti pa pasauli vai represīvi apklusināti savā zemē.
   Un jāsaka, ka savu “artavu” šajā jomā ir devuši arī post-padomju valdnieki, kuri, saglabājot valstī “5.kolonnu” un ignorējot “Pilsoņu komiteju” – kā faktiski okupēto pilsoņu, bet ne “padomju tautas” pārstāvniecību, nav vēlējušies un arvien vēl nevēlas pieļaut arī mūsu NA latviešu “mugurkaulu” pilnīgu iztaisnošanos…

 7. NA pa visiem šiem gadiem tā ari nav varejis saprast atšķiribu starp vēletu parsonu pienākumiem un atbildibu un iecelta klerka pienākumiem un atboldibu. tas ari rada problēmas. kā veleta persona viš dara to ko veletāji no viņa gaida tās ir viņa tiesibas un pat pienākums. kā iecelts klerks viš dara to ko nosaka OFICIĀLĀ VALSTS NOSTĀJA ja paša nostāja ir konfliktā ar valsts viedokli tad valsts amatā nav ko meklēt

Draugiem Facebook Twitter Google+