×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Krievijas aģentūra “Russia Today” lūgusi atļauju reģistrēt filiāli Latvijā (27)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Informatīvās aģentūras "Russia Today" ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs

Krievijas valstij piederošā informatīvā aģentūra “Russia Today” lūgusi atļauju reģistrēt filiāli Latvijā, vēsta TV3. “”Russia Today” tāpat kā pirms pusgada radītā ziņu aģentūra “Sputnik” ir daļa no Krievijas informatīvajiem ieročiem, kas paredzēti, lai Krievijai izdevīgo pozīciju pasaulē izplatītu ne tikai krievu, bet angļu, franču, spāņu, japāņu, itāļu un, iespējams, arī latviešu valodā,” vēsta raidījums.

Līdz ar “Sputnik” izveidošanu izskanēja ziņas, ka viņu biroji tiks dibināti arī Lietuvā, Igaunijā un Latvijā. Līdz šim par plāniem izplesties Latvijā nekas vairāk nebija zināms. Tomēr tagad Kremļa kontrolētā mediju organizācija vērsusies pie iestādēm Latvijā, lai prasītu atļauju Rīgā reģistrēt savu pārstāvniecību.

Kā liecina TV3 rīcībā esošā informācija, pilnvaru rīkoties Latvijā “Russia Today” vārdā parakstījis par Krievijas propogandas ministru dēvētais žurnālists un šīs aģentūras ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs. Kopš pagājušā gada marta viņš ir iekļauts Latvijas un Eiropas melnajā sarakstā un viņam liegta ceļošana uz rietumvalstīm.

Latvijas Uzņēmumu reģistrs sola līdz augusta beigām pētīt likumus un atzinumus no drošības iestādēm, lai izlemtu – ļaut vai neļaut Latvijā darboties Krievijas varas finansētajai informatīvajai aģentūrai. “Russia Today” gadījums parāda arī vairākas nepilnības likumos. Piemēram, reģistram nav saistoši dažādie melnie saraksti. Un fakts, ka Kiseļovs tādā ir iekļauts, nav pietiekams iemesls, lai atteiktu Latvijā reģistrēt viņa vadīta uzņēmuma filiāli.

Uzņēmumu reģistra galvenā valsts notāre Guna Paidere norāda, ka pašlaik vēl ir pāragri spriest par lēmumu, jo notiek iesniegto dokumentu izvērtēšana, kā arī vēl nav saņemts pilns viedokļu klāsts no kompetentajām institūcijām.

Savukārt Kultūras ministrija, kas uzrauga mediju vidi Latvijā, pirms Krievijas ziņu aģentūras filiāle Latvijā nav piereģistrēta un sākusi darbu, neko darīt nevarot. Kamēr nav Latvijai kaitīga satura, neesot iespējams apturēt šīs aģentūras filiāles reģistrēšanu. Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK), vaicāta, vai “šķēršļus likt” tiešām var tikai tad, kad medijs jau būs sācis darbu, atbild: “Faktiski jā. Mums Satversme nosaka vārda brīvību.”

Kamēr mediju uzraugi nevar reaģēt, bet Uzņēmumu reģistrs vēl pēta situāciju, jaunievēlētais prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) domā, ka šoreiz būtu jārīkojas izlēmīgi. “Protams, ja jebkurš medijs kurina naidu un ir potenciāls apdraudējums valstij, tad attiecīgām institūcijām ir tiesības pieņemt lēmumu neizsniegt attiecīgos dokumentus, lai viņus varētu reģistrēt vai veikt kādu darbību šeit valstī,” uzsver Vējonis.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Un to mēs dzirdam no mūsu daudzinātas NA deputātiem?! Ko ieņēmamais amats dara ar “patriotiem”! Tad jau iznāk, ka rinkevičam ir bijusi taisnība. Par ko tad atvainoties. Un tas izcilais jurists nav varējis sakārtot vītāli svarīgus punktus Satversmē?

 2. Nekādā gadījumā! Šis Krievijas propagandas kanāls ir plaši pazīstams ārzemēs. Tā galvenais uzdevums ir ar meliem un pārspīlējumiem gānīt ASV un Rietumeiropu. Par “Russia” tur nav it nekā.

  • Tas, ka plaši pazīstams ārzemēs – nenozīmē, ka pazīstams Latvijā. Melbārde un Paidere par to neko nezina, nav redzējusi un nav dzirdējusi. “Mazo balto jēriņu” ļaus reģistrēt Latvijā.

 3. Vai Melbārde ir SC cilvēks? Atbildēt

  Tad jau uz Latviju varētu uzaicināt ciemos 500 000 “zaļo cilvēciņu” no Krievijas, jo – “kamēr nav Latvijai kaitīgu darbību, neesot iespējams apturēt šīs aģentūras filiāles reģistrēšanu”???

  Ja būtu drosme un gudrība, tad NA ministre šo lietu apturētu. Pagaidām ministre nekalpo latviskas Latvijas idejai.

 4. Lasu un brīnos, – kādā valstī es dzīvoju?? Vai tiem idiotiem, kas pieņem lēmumus, raksta likumus ir vairs kas svēts? Cilvēki cīnījās par savu valsti, valodu – pat dzīvības atdeva… Dimanti un taml. tik domā par krievu kanāliem, radio žurnālistu valodas kvalitāte tikai pazeminās.

  • Vajadzēja balsot par nacionāli domājošiem cilvēkiem, nevis par padomizētiem mankurtiem.

   • Turpini balsot par "nacianālo" NA Atbildēt

    Kas balso par “nacionāli” domājošajiem, tas dabū kaut kādu Gerhardu (viņš uz Saeimu nekandidēja un tauta drošI vien vēlēšanās viņu izsvītrotu kā Āboltiņu) un kaut kādu imigrantu un okupantu integrētāju Melbārdi.

 5. Nekad neesmu lasījis neko stulbāku. Tādā gadījumā, kāda ģenerāļa komanda arestēt valdību, līdz kāmēr to nav izvērtējusi kultūras ministre, ir vārda brīvība. Brigāde jau stāv apkārt valdības ēkai, bet viņi vēl nav neko izdarījuši un tāpēc nav pamata viņiem traucēt! Domāju, ka vispār reģistram nebija tiesību pieņemt no D.Kiselova kādus dokumentus izskatīšanai. To nodevēju komandu steidzami jāatlaiz, labāk ar pārvietošanas ierobežojumiem. Tas uzvards Paidere man atgādina vienu citu ar tādu uzvārdu, kas nemitīgi attaisno visu, ko Krievija pastrādā un vel regulāri brauc ar intervijam uz maskavas SMI.

 6. NA, sāciet sargāt mediju telpu! Atbildēt

  Melbārde, kurš Satversmes pants nosaka, ka Latvijas teritorijā ar Latvijas iestāžu atļauju drīkst darboties Krievijas maigā vara?

 7. Palīgā! SOS! “Krievi nāk!”

 8. Melbārde atkāpies!! Atbildēt

  Un ja kāds nacistu vai pedofilu filmu kanāls gribēs savu biroju Latvijā, tad Melbārde arī teiks: “Satversmē noteikta vārda brīvība, lai nacistu/pedofilu kanāls darbojas Latvijā. Ja būs pārkāpumi, tad izvērtēsim un slēgsim.”
  Raivi Dzintar, ierosini veikt izmaiņas Satversmē un citos likumos mediju telpas aizsardzībai – un, saprotams, nomaini sorosoīdu putni Mediju departamentā pret kādu normālu cilvēku. Citādi ministriene ar muti taisa mēslus.

 9. Vai tiešām lūdza? Tas nu gan ir nebijis notikums! Vai tad vispār kāds šajā zemē ir vēl spējīgs pateikt lai vācas? Tā kā Vējonis negrib dzīvot Jūrmalas rezidencē, tad, domāju, tā būs piemērota tik svarīgai organizācijai. Laipni lūgtu!

  • Nelieniet latviešu zemē!!! Atbildēt

   Es spēju pateikt un uzrakstīt: “Krievu okupanti, kolonisti, putinososi, šovinisti, nacisti, naida kurinātāji – vācieties atpakaļ uz savu etnoģenēzes dzimteni, kas atrodas aiz Latvijas, baltu zemju, somugru zemju, ziemeļtautu un gan varadarbīgi sagrābto, gan rusificēto tautu zemju robežām!”

 10. Melbārde un Gerhard no NA! Atkāpieties!!! Bez jums Latvija būs drošāka (netiks apdraudēti dievlūdzēji un kājāmgājēji) un latviskāka (netiks ievazāti jauni krievu šovinistiskie mediji)!

 11. Kāda šeit var runa par piereģistrēšanos Latvijai naidīgas valsts aģentūrai??? PAR KO VISPĀR RUNĀ Kultūras ministrijas MELBĀRDE?!! Ceru, ka tā sieviete NAV GALVU SASPIEDUSI AKMEŅOS runādama par vārda brīvību Latvijā??? Ne jau visām naidīgām valstīm ir piemērojama VĀRDA BRĪVĪBA??? TRAKUMS!!! Kas šeit ir par stulbiem likumiem un runām no ministru puses tā vietā, lai visiem spēkiem AIZSTĀVĒTU SAVU VALSTI UN SEVI PRET Krievijas propogandas riteni, kas veļas trakā ātrumā ,savā ceļā SADRAGĀJOT VISU BEZ ŽĒLASTĪBAS!?? Bez tam Melbārde ir piemirsusi, ka Latvija it ES VALSTS!!! VAI MUMS VAJAG PROPOGANDAS PERĒKLI LATVIJAS VALSTS GALVASPILSĒTĀ, KUR VALDA SC???

  • Nekādā gadījumā neko neielaist jau tā ar krievu kanāliem pārsātinātajā ēterā! Kāda ir procentuālā attiecība starp krievu kanāliem un kanāliem citās valodās tajos viasatos un tamlīdzīgos?! Tikai tāpēc pārtraucu viasata abonēšanu,ka tur ir absolūta Krievijas dominance.

  • Tā nu tas ir. Vaina nav ministros, bet likumi ir pieskaņoti ES likumiem un vērtībām, kurām mēs paši labprātīgi pievienojāmis. Un to, vai kāds ir vai nav naidīgs pret kādu, tiesiskā valstī(kādi mēs it kā vārdos vēlamies būt) tiešām izlemj tiesa post faktum nevis a priori. Tas ir amizanti, ka mēs, kas tik ļoti apelējam pie visām šīm eiropeiskajām vērtībām(tiesiskums, vārda brīvība u.c.)uzskatam, ka tās var apiet kaut kādos atsevišķos gadījumos, kad mums tās kļūst neizdevīgas. Un tad mēs pēkšņi gribam rīkoties tieši tā kā pašu kritizētie autoritārie režīmi. Vienkārši aizliegt kaut ko no augšas.

  • Vai tad nav skaidrs, ka tīšām tiek meklēti visādi “robi” likumā lai tā tas būtu. Tas ir labi apmaksāts jurista, un ne pārāk jurista, darbs.

 12. Mūsu labvēlīgajiem varas vīriem un sievām vajadzēja prasties un mīļos ciemiņus jau sen aicināt, nevis likt tiem lūgties

 13. Jāpiemēro tie paši kritēriji,ko krievija piemēro tā saucamajiem ārzemju aģentiem,kuri tiek finansēti no citas valsts budžeta.Nesen putins runāja par šo aģntu lojalitāti valstij ,kurā viņi grib strādāt.Krievijā analogā gadījumā šādai organižacijai piereģistrēties nebūtu nekādu cerību.

 14. Nav vārdu .Iespējams tikai Latvijā.Diemžēl.

 15. Vinji grib izplatiit krievu melus Latvijaa!

  • Referendumam vajag 160 000 parakstu Atbildēt

   Melbārde vienpersoniski saka,ka tā ir demokrātija un demokrātijā tā (izplatīt melus) drīkst darīt. Tautai gan neviens neko neprasīs, jo tautai tiesības “runāt” ir tikai Saeimas vēlēšanu dienā.

 16. Kā tad Latvijai daļa ar Krievijas propogandas kantori? Nesaprotu- ko var cepties?

Draugiem Facebook Twitter Google+