×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Gaidot Sieviešu dienu, atklās sievietes skaistumam veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No šī gada 1. marta visa mēneša garumā tirdzniecības centra “Dole” izstāžu zālē apskatāma jutekliskā un valdzinošā latviešu mākslinieces Andžellas Trinkunas darbu izstāde – “Es piedzimu kā zieds…”, LA.lv uzzināja tirdzniecības centrā.

“Es piedzimu kā zieds…” ir 20 akvareļtehnikā gleznotu darbu izstāde, kuras vienojošais motīvs ir sievietes tēls kā mākslinieces Andžellas Trinkunas fantāziju un realitātes sadures punkts. Savos darbos autore piedāvā ieraudzīt un izprast sievietes dabu, viņas skaistuma un īpašību dažādību, kas meistarīgi un koķeti ir atspoguļota neparedzamu formu un emocionālu otas triepienu saspēlē.

Māksliniece Andžella Trinkuna par izstādi t/c Dole” stāsta: Tuvojas pavasaris, kad viss sāk mosties, atvērties, plaukt un ziedēšanas procesi drīz ies vaļā, tāpēc izstādes nosaukums likumsakarīgi ir “Es piedzimu kā zieds…”. Tas nav tā personiski, kā vairāk sasaistās ar, manuprāt, katras sievietes moto – uzziedēt, uzplaukt ne tikai ārēji, bet arī iekšēji. Darbos attēlotās sievietes ir noslēpumainas, rotaļīgas, trauslas, nedaudz maģiskas, reizēm ar erotisku piesitienu, kā jau puķes. Mans novēlējums katrai sievietei – atrast sevī to apslēpto pumpuru un ļaut uzplaukt, atstājot uz brīdi visus ikdienas pienākumus, atbildības, nebūšanas, raizes un pacelties pretim kam jaunam.”

Andžella Trinkuna 1993. gadā ar atzinību absolvējusi “Latvijas Valsts Mākslas akadēmijas” grafikas specialitātes nodaļu, ilustrējusi vairākas grāmatas un žurnālus, kā arī piedalījusies izstādēs Latvijā, Šveicē, Somijā un Vācijā. Mākslinieces darbi atrodami vairākās privātajās kolekcijās Latvijā, ārzemēs un dažādos mākslas fondos.

Izstāde izvietota tirdzniecības centra otrajā stāvā, un tās apmeklējums ir bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+