Publicitātes foto

Gaidot simtgadi, LMA izdos akadēmisku “Latvijas mākslas vēsturi” 0

Latvijas Mākslas akadēmijas dibināšanas 95. gadadienai veltītajā svinīgajā Satversmes sapulces sēdē 22. oktobrī godināja LMA izveidotājus, kā arī iezīmēja nākotnes redzējumu ceļā uz Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadi, kura vienlaikus ar Latvijas valsts simtgades svinībām tiks atzīmēta jau 2019. gadā, portālam LA.lv pavēstīja LMA prorektors studiju un zinātniskajā darbā Andris Teikmanis.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 45
Lasīt citas ziņas

Teikmanis pastāstīja, ka, sagaidot Latvijas valsts un Latvijas Mākslas akadēmijas simtgadi, iecerēts īstenot virkni nozīmīgu projektu – sagatavot un izdot akadēmisko “Latvijas Mākslas vēsturi” septiņos sējumos, realizēt jaunās mākslas, mūzikas un kultūras biennāli “Latvijas nākotnes zīmes” un apkopot Latvijas Mākslas akadēmijas cilvēku vēsturi.

“Latvijas mākslas vēsture Latvijas simtgadei” būs mūsdienu prasībām atbilstošs akadēmisks izdevums, kas interpretēs Latvijas senāko un jaunāko periodu mākslas vēstures parādības, izmantojot zinātniski pamatotas atziņas, sekmēs nacionālo kultūras vērtību apzināšanu un saglabāšanu, ļaus noteikt Latvijas mākslas specifiku Eiropas kontekstā. Izdevums tiks īstenots latviešu un angļu valodās kā iespiestā, tā digitālā versijā. Pirmo Latvijas mākslas vēstures sējumu ir paredzēts atvērt jau šogad novembrī, sacīja prorektors.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunās mākslas, mūzikas un kultūras biennāli “Latvijas nākotnes zīmes” iecerēts veidot kā reģiona nozīmīgāko radošo un kultūras industriju notikumu desmitgažu perspektīvā, savukārt “Latvijas nākotnes zīmju” ieceres pamatā ir vēlme ieskicēt Latvijas valsts un kultūras nākotnes dimensijas aprises, svinību norisēs iesaistot visjaunākās paaudzes māksliniekus, mūziķus un kultūras industrijas pārstāvjus.

Vienlaikus iecerēts apkopot un publicēt arī Latvijas Mākslas akadēmijas vēsturi, akcentējot ne vien izglītības institūcijas vēstures formālos ietvarus, bet arī Mākslas akadēmijas cilvēku vēsturi. Katra akadēmijas nodaļa un katedra ir aicināta apkopot savu un savu cilvēku vēsturi, tai skaitā arī mutvārdu atmiņas, nostāstus, leģendas un anekdotes.

Latvijas Mākslas akadēmija ir dibināta 1919. gada 20. augustā ar Ministru Kabineta lēmumu. Oficiālā atklāšana un pirmā studējošo imatrikulācija notika 1921. gada 12. oktobrī. Latvijas Mākslas akadēmijas pirmā Satversme tika pieņemta 1924. gada 7. februārī Latvijas Republikas Saeimā un to izsludināja Valsts Prezidents Jānis Čakste.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.