×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. janvāris, 2015
Drukāt

Gaiļezerā asins sagatavošanas nodaļā gaida donorus

Foto-LETAFoto-LETA

Gaiļezera slimnīcā 2.janvārī ir atvērta Asins sagatavošanas nodaļa, un donori aicināti nodot asinis, ja veselības stāvoklis to pieļauj, liecina informācija Austrumu slimnīcas mājas lapā.

“Priekšā ir svētki un daudziem arī ilgākas brīvdienas, tāpēc visus, kuru veselības stāvoklis pieļauj, aicinu dalīties ar vērtīgāko un atlicināt laiku, lai atbrauktu uz Gaiļezeru un nodotu asinis,” norāda Asins sagatavošanas nodaļas vadītāja Sandra Jaundžeikare.

Lielākais asins komponentu daudzums tiek novirzīts smagi cietušajiem pacientiem, kuri slimnīcā tiek ievesti no visas Latvijas, nereti pēc smagām, komplicētām politraumām, kuru stāvoklis pieprasa ārstēšanu Intensīvās terapijas klīnikā vai Toksikoloģijas un sepses klīnikā.

Slimnīca uzsver, ka no asins donoru atsaucības pilnībā atkarīgi ir hematoloģiskie pacienti, kurus ir skārusi kāda asinsrades slimība, kas var būt gan onkoloģiska, gan neonkoloģiska rakstura. Asins pārliešana bieži ir nepieciešamas arī tuberkulozes un plaušu slimību pacientu ārstēšanā, kā arī cilvēkiem, kuri ir guvuši apdegumus un nonākuši Apdegumu centrā.

Asins sagatavošanas nodaļa 2.janvārī Gaiļezera slimnīcā, Rīgā, Hipokrāta ielā 2strādās no plkst.8 līdz 15.30. Līdzi jāņem pase vai ID karte.

Jau ziņots, ka garajās svētku brīvdienās Valsts asinsdonoru centrs nav plānojis strādāt un pieņemt asins ziedotājus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+